ФДМУ видав наказ про приватизацію "Центренерго" до кінця 2021 року

Все про економіку та фінанси

Фонд держмайна видав наказ про приватизацію 78,29% акцій "Центренерго", пише "Інтерфакс-Україна".

Держпакет акцій компанії планується до розміщення на аукціоні в терміни з 2 серпня по 31 грудня 2021 року.

Управління великої приватизації Фонду має забезпечити створення аукціонної комісії та конкурсний відбір радника для підготовки до приватизації та продажу пакета, йдеться в наказі. 

Як повідомлялося, в середині червня президент Володимир Зеленський зазначив, що держпакети акцій в ПАТ "Центренерго", як і ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ), готові для продажу на приватизаційних конкурсах.

Заступник голови Фонду Костянтин Кошеленко на початку липня повідомив, що відомство очікує затвердження урядом переліку державних шахт, які будуть приєднані до ПАТ "Центренерго" з метою спільної приватизації в рамках вертикальної інтегрованої компанії (ВІК), протягом місяця. У той же час він відмовився назвати шахти, які можуть увійти в ВІК. "Давайте все-таки дочекаємося рішення уряду", - сказав Кошеленко.

Прогнозовані терміни приватизації "Центренерго" постійно змінювалися: спочатку була анонсована його продаж до кінця 2021 року, потім в прогнозах Фонду терміни зсувалися на березень 2022 року- другий квартал 2022 року.

Міністерство енергетики завершило внутрішній аудит ефективності державних вугледобувних підприємств, проведений на виконання розпорядження Кабінету Міністрів №1215-р від 5 жовтня 2020 року про об`єднання ПАТ "Центренерго" з перспективними держшахтами, в кінці березня.