ФДМУ: прибуток "Центренерго" за 2020 рік - 50-100 млн грн, ціль - приватизація до кінця року

Все про економіку та фінанси

Глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко під час прес-конференції заявив, що кінцевою метою зміни керівництва "Центренерго" є приватизація підприємства, пише "Укрінформ".

"Перший етап - формування холдингу разом із вибраними перспективними шахтами, щоб Центренерго могло забезпечувати себе вугіллям. Другий етап - приватизація. Тому ми сьогодні замінили менеджмент", - сказав Сенниченко.

Він зазначив, що у понеділок почнеться конкурс на постійного керівника підприємства. "Ми запустили конкурс на пошук незалежних директорів, членів наглядової ради, щоб забезпечити якісне корпоративне управління", - зазначив голова приватизаційного відомства.

За його словами, Олександр Корчинський, який був у статусі виконуючого обов`язки генерального директора ПАТ "Центренерго" з 29 травня 2020 р., домігся позитивних зрушень у компанії, проте цього недостатньо.

"Компанія в 2019 році завершила фінансовий рік зі збитком 2,2 млрд гривень. За 2020 рік - фінансовий результат ми очікуємо, зараз підбиваються точні результати, позитивний від 50 до 100 млн грн", - зазначив Д. Сенниченко.

Вертикально інтегрована компанія, яка буде створена на базі "Центренерго", матиме у своєму складі лише найкращі державні шахти, заявив заступник голови ФДМУ Денис Кудін під час прес-конференції.

"Уряд 5 жовтня затвердив принципове рішення створити вертикально інтегровану компанію на базі "Центренерго" і приєднати до "Центренерго" найбільш перспективні державні шахти. Це правильне рішення, оскільки серед трьох компаній на ринку (ДТЕК, "Донбасенерго", "Центренерго" - ред.) дві є вертикально інтегрованими, а третя має лише генерацію і не має сировинної бази. Це ставить "Центренерго" у завідомо невигідне становище", - сказав Кудін.

За його словами, перелік шахт, які увійдуть до складу вертикально-інтегрованої компанії, буде визначений до кінця березня. "На сьогоднішній день створена комісія, яку очолює представник Міненерго, яка здійснює аналіз усіх 33 держшахт. Наприкінці березня комісія закінчує роботу і надасть перелік перспективних шахт", - зазначив заступник голови ФДМУ.

Він додав, що саме вертикально інтегрована компанія стане об`єктом приватизації, а не "Центренерго" у його нинішньому стані. "Ми розраховуємо, що це відбудеться до кінця цього року", - підкреслив Кудін.