ФДМУ подасть касацію на судові рішення щодо конкурсу з приватизації "Центренерго"

Все про економіку та фінанси

Фонд держмайна України (ФДМУ) оскаржить у Верховному Суді України рішення Північного апеляційного господарського суду від 20 травня 2021 року, який залишив у силі попереднє рішення Господарського суду Києва про скасування наказу визнання конкурсу з приватизації ПАТ "Центренерго" наприкінці 2018 року таким, що не відбувся, пише "Інтерфакс-Україна".

"Фонд не погоджується із зазначеним рішенням і здійснює підготовку касаційної скарги до Верховного Суду у зазначеній справі", - повідомили у ФДМУ.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва 12 січня 2021 року скасував наказ Фонду держмайна №1572 від 13 грудня 2018 року щодо визнання таким, що не відбувся, конкурсу з приватизації ПАТ "Центренерго". Рішення ухвалено за позовом ТОВ "Укрдонінвест", бенефіціаром якого виступає Віталій Карпачов.

Госпсуд також зобов`язав ФДМ відновити конкурс, а також визнати "Укрдонінвест" його учасником.

ФДМ у жовтні 2018 року оголосив про проведення конкурсу з продажу 78,289% акцій ПАТ "Центренерго" за стартовою ціною 5 млрд 984,992 млн грн. Продаж було призначено на 13 грудня 2018 року. Конкурс мав відбутися за наявності щонайменше двох учасників, один із яких - іноземний. Про намір брати участь у конкурсі заявили шість компаній. З усіх претендентів документи з фінансовою гарантією подали лише ТОВ "Укрдонінвест" (Київ), бенефіціаром якого є Віталій Кропачов, і білоруське унітарне підприємство "Нафтобітумний завод", що належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдеру "Інтерсервіс".

Віталій Трубаров, який був на той момент головою фонду, заявив про скасування конкурсу, оскільки подана учасниками документація не відповідала вимогам законодавства.

"Укрдонінвест" оскаржив це рішення ФДМ. Зокрема, у жовтні 2019 року компанія звернулася до Госпсуду Києва з проханням визнати недійсним наказ №1572 і зобов`язати ФДМ відновити конкурс і визнати компанію його учасником.

У січні 2020 року Госпсуд задовольнив заяву "Укрдонінвест" про забезпечення позову шляхом заборони Фонду здійснювати будь-які дії щодо здійснення приватизації "Центренерго" до набуття чинності судового рішення за результатами розгляду справи по суті про визнання недійсним наказу №1572, але вже 6 лютого він скасував заборону на дії з підготовки до приватизації генкомпанії.

Після низки самовідводів суддів та неодноразових перенесень розгляду справи засідання Госпсуду Києва щодо неї було призначено на 12 січня 2021 року.

"Центренерго" експлуатує 23 блоки (18 - пиловугільних і 5 - газомазутних) на Вуглегірській, Зміївській і Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.