ФДМУ: обрано радників для великої приватизації

Все про економіку та фінанси

Конкурсна міжвідомча комісія, до складу якої увійшли представники Фонду держмайна, Мінекономіки та Мінфіну, затвердила перелік радників для підготовки об`єктів великої приватизації до аукціонів, пише "НВ".

Як повідомили у ФДМУ, після відбору, який відбувався за новою, двоетапною, процедурою, до переліку увійшли:

— Компанія Rothschild & Co Polska sp. z.o.o;
— Компанія Lazard Freres SAS;
— ТОВ Ернст енд Янг;
— ТОВ Прайсуотерхаускуперс;
— ТОВ СіЕмЕс Камерон МакКенна ЕлЕлСі;
— ТОВ БДО Корпоративні фінанси;
— ТОВ Делойт і туш;
— ТОВ КПМГ-Україна;
— ТОВ Кінстеллар Україна;
— ТОВ Конкорд Консалтинг.

Відповідно до закону про приватизацію державного та комунального майна, до підготовки об`єктів великої приватизації залучаються радники — інвестиційні банки, аудиторські компанії та консультанти з бездоганною репутацією та відповідністю високим критеріям, передбаченими порядком відбору.

Новий порядок, розроблений Фондом держмайна та затверджений постановою Кабінету Міністрів № 134 від 24 лютого 2021 року, передбачає двоетапну процедуру відбору радників з приватизації.

На першому етапі відбору, потенційні радники проходять перевірку на відповідність кваліфікаційним критеріям, серед яких — отримання доходу від надання послуг за попередній повний календарний рік не менше 100 млн грн. Також, за останні три роки учасник відбору має підтвердити участь хоча б у трьох проектах реструктуризації фінансових зобов’язань, укладанні договорів купівлі-продажу активів вартістю понад 250 млн грн.

Потім з переліку обираються радники на конкретні об`єкти великої приватизації.

Перший аукціон великої приватизації - з продажу АТ Об`єднана гірничо-хімічна компанія — відбудеться вже 31 серпня 2021 року.

Також завершується робота радників на двох інших об`єктах великої приватизації - Першому київському машинобудівному заводі (завод Більшовик) та Президент Готелі, приватизація яких запланована на четвертий квартал 2021 року. Водночас продовжується підготовка об`єктів, приватизація яких запланована на 2022 рік, додали у Фонді.