EY: майже всі кредити "Приват" видав галузям економіки, де мають інтереси екс-власники

Все про економіку та фінанси

Finbalance вдалося ознайомитися з кінцевою редакцією аудиторського висновку компанії EY до річної звітності Приватбанку за 2016 рік. Дані в цьому документі дещо відрізняються від інформації, яку раніше публікувала газета “Дзеркало тижня. Україна”.

Так, аудитори EY серед іншого констатують, що “не змогли отримати прийнятні докази в достатньому обсязі щодо розкриття інформації про операції з пов’язаними особами за період з 1 січня 2016 року до 19 грудня 2016 року”. Про це, власне, ЗМІ вже писали.

Разом з тим, у звітності наводиться обсяг інсайдерською кредитів у портфелі Приватбанку на рівні 9,98 млрд грн. Загалом це менше 6% портфелю корпоративних кредитыв Приватбанку. Чому ж тоді джерела агентства Bloomberg вчора повідомили про 99,4% інсайдерських кредитів у портфелі Приватбанку?

Співбесідник Finbalance, близький до Приватбанку, неофіційно зазначає, що в річному звіті банку обсяг кредитів пов`язаним особам класифікований за міжнародними стандартами фінзвітності, які зрештою не охоплюють багато варіантів по суті інсайдерських операцій. Натомість відповідно до класифікації операцій за критеріями української, більш жорсткої, нормативної бази, відповідний діапазон операцій ширший. На підставі цих критеріїв аудитори EY підготували ще один звіт – в рамках due diligence (документ почав готуватися ще торік восени перед націоналізацію Приватбанку), і згідно з цим звітом, EY оцінила частку інсайдерських кредитів на рівні 99,4% корпоративного портфелю, як і повідомили джерела Bloomberg.

Звернемо також увагу, що відповідно до річного звіту Приватбанку, з яким ознайомився Finbalance, на кінець 2016 року основу кредитного портфелю націоналізованого Приватбанку становили позики для галузей, у яких мають бізнес-інтереси екс-власники цього банку: торгівля нафтопродуктами (93,2 млрд грн), виробництво і торгівля феросплавами (29,7 млрд грн), комерційна діяльність, фінансові операції, торгівля цінними паперами (22,1 млрд грн), агросектор (18,5 млрд грн), промислове виробництво та хімпром (4,6 млрд грн), авіаперевезення (4,5 млрд грн) тощо.