Енергокриза: в Лівані повністю відключили електрику

Все про економіку та фінанси

У Лівані 9 жовтня припинили централізоване постачання електроенергії. Це сталося після зупинки в суботу двох найбільших електростанцій країни через нестачу палива, інформує DW.

За словами співрозмовника агенції Reuters у ліванському уряді, електропостачання може відновитись до 11 жовтня, але, швидше за все, буде відключено на довший термін.

Державна електроенергетична компанія EDL підтвердила, що робота двох найбільших електростанцій "Аль-Захрані" і "Дейр-Аммар" призупинена. Це "безпосередньо вплинуло на стабільність електромережі і призвело до її повного вимкнення, без можливості відновлення роботи найближчим часом", йдеться у заяві компанії.

За даними Reuters, EDL спробує використовувати паливо з резервів військових, щоб забезпечити тимчасову роботу електростанцій, проте найближчим часом цього не станеться.

У багатьох ліванців є дизельні генератори, але паливо для них теж в дефіциті. Ліван паралізований економічною кризою, яка посилюється скороченнями поставок палива з-за кордону. З 2019 року курс місцевої валюти знизився на 90 відсотків.