Енергоефективні проекти: Укргазбанк надав кредит для компанії YASNO на 300 млн грн

Все про економіку та фінанси

Укргазбанк повідомив, що підписав з енергосервісною компанія "YASNO Енергоефективність" кредитну угоду з лімітом 300 млн грн.

Як зазначає банк, ці кошти YASNO поступово спрямує на реалізацію нових енергоефективних проєктів, які фінансує та виконує на умовах енергосервісу (ЕСКО).

Термін дії договору - 4 роки.

Це наразі найбільша в Україні кредитна угода, що дозволить фінансувати ЕСКО у промисловій сфері, зауважує Укргазбанк.

Коментар банку: "Ключовий момент класичного енергосервісу – його фінансування відбувається не за кошти клієнта, а за рахунок економії, що буде досягнута в результаті впровадження енергоефективних заходів. Енергосервісна компанія гарантує певний рівень економії енергоресурсів, за рахунок якої клієнт розраховується з інвестором.

Кредитні кошти будуть спрямовані на масштабні енергосервісні проєкти в першу чергу на металургійних комбінатах. Завдяки модернізації освітлення, із застосуванням сучасних LED світильників, економія енергоресурсів складатиме від 73% до 89%. Це дозволить забезпечити зменшення викидів СО2 на понад 100 тис. тонн. Для Екобанку цей проєкт має найвищу категорію екологічності завдяки такому значному зменшенню викидів парникових газів".

«Ми пишаємось таким масштабним і соціально значущим проєктом. Дійсно, ключові українські підприємства вже мають столітню історію, а разом із нею – застарілу інфраструктуру. Саме сучасні технології забезпечують значну економію енергоресурсів, а відтак і коштів. Та всі ці системи потребують значних інвестицій, яких завжди бракує. Тому ми створили інструмент кредитування енергосервісного бізнесу і сподіваємося, що саме такі проєкти нададуть потужний поштовх для розвитку енергосервісу в Україні», – сказав Денис Чернишов, заступник голови правління Укргазбанку.

«Ще на початку своєї діяльності, приєднавшись до міжнародної ініціативи європейської асоціації Eurelectric «Бути рушієм змін: 15 зобов’язань перед споживачами, ми взяли на себе зобов’язання впроваджувати енергоефективні проєкти, у тому числі на умовах енергосервісу, та популяризувати культуру енергозбереження серед своїх клієнтів. Тому даний проєкт з Укргазбанком лише підтверджує наш невпинний рух у даному напрямку.

Це дозволить масштабувати нашу діяльність: уже наступного року ми плануємо збільшити удвічі об’єм фінансування ЕСКО-проектів. Єдине, що стримує розвиток ринку енергосервісу – це обмеженість доступу до фінансових ресурсів та низька інформованість потенційних клієнтів в перевагах цього продукту, тому співпраця з банками є важливою», – зазначила Тетяна Грязнова, директор з економіки та фінансів YASNO.