"Енергоатом" відсудив у "ГарПока" 6,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними "Енергоатому", 11 березня Госпсуду м. Києва задовольнив його позов до ДП "Гарантований покупець" і вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 2,7 млрд грн заборгованості за електроенергію, придбану для потреб населення, пише "БізнесЦензор".

У лютому цей же суд вирішив стягнути з "ГарПока" на користь "Енергоатому" 4,1 млрд грн.

При цьому в "Енергоатомі" заявили, що суд ще розглядає третій позов від компанії на суму 2 млрд грн.

За даними "ГарПока", заборгованість "Укренерго" за 2020 рік, яка є джерело розрахунків з "Енергоатомом" за електроенергію, вироблену за потреб населення, - 5,04 млрд грн.

Нагадаємо, за підсумками 2020 року "Енергоатом" отримав чистий збиток у розмірі 4,8 млрд грн, тоді як фінплан компанії передбачав отримання прибуток на суму 1,6 млрд грн.

При цьому компанія отримала в 2020 році 45,65 млрд грн чистого доходу від реалізації продукції. Показник EBITDA, що позначає прибуток підприємства до вирахування витрат по відсотках, сплати податків і амортизаційних відрахувань, в 2020 році склав 13,3 млрд грн.

Водночас отримання негативного фінансового результату за підсумками року в "Енергоатомі" пояснили збитком від курсових різниць на 6,6 млрд грн, недоотриманням доходу в сумі 4,7 млрд грн через обмеження релізації електроенергії, а також втратами від ПСО в 1,2 млрд грн.

У компанії уточнили, що заборгованість перед "Енергоатомом" становить 22,6 млрд грн, в тому числі 11,6 млрд грн - це борг вже не функціонуючого держпідприємства "Енергоринок". Ще 6,43 млрд грн становить борг ДП "Гарантований покупець", а 4,46 млрд грн - НЕК "Укренерго".