"Енергоатом" продав для "УЗ" е/е на 6,55 млрд грн: ціна - вдвічі нижча від ринкової

Все про економіку та фінанси

"Укрзалізниця" купила майже річний обсяг електроенергії за ціною вдвічі нижче ринкової, повідомив міністр інфраструктури, керівник антикризового штабу з відновлення сталого функціонування "Укрзалізниці" Олександр Кубраков, пише Lb.ua.

"Українська залізниця закупила понад 4,9 млн мВт/год електроенергії у НАЕК «Енергоатом», яку отримуватиме до кінця 2022 року. Це забезпечить понад 85% річного попиту УЗ. Середньозважена ціна за підсумком аукціону складає 1105 грн за мВт/год, це буде зафіксовано у контракті. У порівнянні з вереснем цього ж року, ціна впала майже вдвічі. Середньозважена ціна контракту – найнижча у 2021 році. І вона буде зафіксована до наступного року, без ризиків сезонних коливань", - зауважив урядовець.

За його словами, ця закупівля стала можливою завдяки постанові уряду, яка дозволяє державним генеруючи компаніям протягом трьох років продавати "Укрзалізниці" електроенергію за спеціальною спрощеною процедурою. Кубраков заявив, що УЗ таким чином зекономить 4 млрд гривень на електроенергії і зможе витратити їх на оновлення залізничної інфраструктури.

"Укрзалізниця" уточнює, що вартість усього закупленого обсягу електроенергії - 6,55 млрд грн.

Нагадаємо, що "Укрзалізниця" зараз не має ні повноцінного правління (всі члени, крім одного, тимчасово виконують обов`язки), ні наглядової ради. Замість них уряд створив антикризовий штаб на чолі з міністром інфраструктури.