"Енергоатом" очікує прибуток 1 млрд грн за І квартал

Все про економіку та фінанси

НАЕК "Енергоатом" за підсумками січня-березня 2021 року очікує 1 млрд чистого прибутку, повідомив в.о. президента компанії Петро Котін, пише "Інтерфакс-Україна".

"У І кварталі 2021 року ДП очікує отримати 2,4 млрд валового прибутку, при цьому очікуємо приблизно 1 млрд грн чистого прибутку", - сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок, додавши, що в І кварталі 2020 року компанія отримала 1,5 млрд грн чистого збитку.

За його словами, розмір виплат компанії державі у вигляді дивідендів та податку на прибуток складе близько 1,3 млрд грн.

Основними факторами поліпшення показників діяльності Котін назвав стабілізацію надходження коштів, зокрема, оплату проданої за результатами торгів 21 грудня 2021 року електроенергії (було продано рекордні 13,3 млн МВт-год) і часткове погашення боргів ДП ​​"Гарантований покупець" за раніше відпущену електроенергію за рахунок кредитних коштів, які залучило "Укренерго", в розмірі близько 3 млрд грн.

Як повідомлялося, 21 грудня 2020 року "Енергоатом" продав 13,3 млн кВт-год електроенергії з періодом постачання з 1 січня по 30 червня 2021 року що становить 17,7% прогнозного виробництва електроенергії компанією в 2021 році.

Покупцями е/е стали дев`ять компаній: ТОВ "Д.Трейдінг", ТОВ "Юнайтед Енержі", ТОВ "Солді Інфініті", НЕК "Укренерго", ТОВ "Укр Газ Ресурс", ТОВ "ЕТГ", ТОВ "ВІМК", ТОВ "Ле Трейдинг Україна", КП "Кривбасводоканал". Обсяг реалізації склав понад 17 млрд грн.

Глава енергокомітета Верховної Ради Андрій Герус розкритикував "Енергоатом" за цей аукціон, вказавши на погану підготовку, яка призвела до обмеження кількості покупців.

"Енергоатом" в 2020 році отримав 4,8 млрд грн чистого збитку проти 3,7 млрд чистого прибутку в 2019 році.

За словами П. Котіна, загальна заборгованість держпідприємств "Енергоринок", "Гарантований покупець" і "Укренерго" перед "Енергоатомом" за поставлену електроенергію на кінець І кварталу зросла до 22,8 млрд грн, пишуть "Українські новини".

Він зазначив, що ця сума боргу складається з 11,6 млрд грн боргу "Енергоринку"; 7,1 млрд грн боргу "ГарПока"; 4,1 млрд грн боргу "Укренерго".

У свою чергу в.о. гендиректора відокремленого підрозділу "Енергоатом-Трейдинг" Якоб Хартмут додав, що станом на 13 квітня "Гарантований покупець" виплатив "Енергоатому" в рамках положення про накладення спеціальних обов`язків (ПСО) 800 млн грн.