"Енергоатом" обіцяє "ГарПоку" не стягувати кошти, призначені для "зеленої" енергетики

Все про економіку та фінанси

"Енергоатом" повідомляє, що 22.11.2021 Північний апеляційний госпсуд ухвалив рішення щодо стягнення з ДП "Гарантований покупець" (ДП "ГарПок") на користь "Енергоатома" 4,1 млрд грн за електроенергію, поставлену в березні-травні 2020 року.

"Енергоатом" зазначає, що "не претендує на кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ" (цитата).

"Жодних юридичних процедур щодо примусового списання компанія не розпочинала і діятиме лише відповідно до чинного законодавства, виходячи з інтересів державного підприємства та розраховуючи на добровільне виконання "ГарПоком" рішення суду найближчим часом.

У зв’язку із цим наполегливо просимо всіх причетних і зацікавлених осіб, політиків та журналістів взяти до уваги зазначену офіційну інформацію й не поширювати фейки та припущення щодо нібито бажання "Енергоатома" отримати як погашення боргу кошти, передбачені для погашення боргів перед виробниками ВДЕ", - йдеться в повідомленні "Енергоатома".

Нагадаємо, ДП "ГарПок", коментуючи згадане судове рішення, зазначало, що у випадку його примусового виконання, з рахунків "ГарПока" "можуть бути списані кошти, призначені для сплати постачальникам універсальних послуг в рамках ПСО для населення, а також цільові кошти, призначені для розрахунків з виробниками електричної енергії за "зеленим" тарифом" (цитата).