"Енергоатом" не домігся відкриття справи про банкрутство "Енергоринку"

Все про економіку та фінанси

Госпсуд м. Києва ухвалою від 02.12.2019 відмовив держпідприємству “Енергоатом” у відкритті справи №910/15996/19 про банкрутство держпідприємства "Енергоринок".

Суд констатував, що в судових інстанціях ще триває розгляд справи №910/9796/19 за позовом “Енергоатома” до “Енергоринку” про стягнення 19 млрд грн заборгованості (з яких 9,8 млрд грн - основний борг та 9,2 млрд грн - інфляційні втрати, - ред.).

Крім того, зауважив суд, відповідно до закону “Про ринок електричної енергії”, Верховна Рада має прийняти закон щодо особливостей погашення заборгованості за електричну енергію, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії.

Як писав Finbalance, держпідприємство “Енергоринок” в кінці листопада саме зверталося в Госпсуд м. Києва із заявою про відкриття провадження у справі №910/16416/19 про своє банкрутство, “у зв`язку з неможливістю погасити заборгованість” (цитата).

У грудні суд повернув держкомпанії вказану заяву через її недоліки, оскільки до заяви серед іншого не було додано рішення власника (органу, уповноваженого управляти майном) боржника.

“Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків”, - зауважив Госпсуд м. Києва.

Нагадаємо, “Енергоринок” до кінця червня 2019 року виконував функцію оптового постачальника електроенергії. Із 01.07.2019 в Україні запущена нова модель оптового ринку електроенергії, яка передбачає ліквідацію ДП "Енергоринок" як єдиного покупця і продавця електроенергії. Відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", ДП "Енергоринок" здійснює діяльність до повного погашення кредиторської та дебіторської заборгованості за електроенергію.

Власником ДП “Енергоринок” є Кабмін.

Наразі в держреєстрі статус підприємства - “не перебуває в процесі припинення”.

За даними “Енергоринку”, на початок 2019 року серед його найбільших боржників були держпідприємство "Регіональні електричні мережі" (15,15 млрд грн), яке в процедурі банкрутства та спеціалізується на поставках електроенергії для вуглепрому; "Луганське енергетичне об`єднання" (5,4 млрд грн); ДТЕК Донецькі електромережі (5,2 млрд грн); ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля (2,1 млрд грн); "Луганськобленерго" (1,6 млрд грн); Одесаобленерго (1,1 млрд грн); Черкасиобленерго (1 млрд грн); Запоріжжяобленерго (1 млрд грн); ДТЕК Крименерго (793 млн грн); ДТЕК Дніпровські електромережі (553 млн грн); інші компанії (3,3 млрд грн).

У листопаді 2019 року “Енергоринок” у межах справи про банкрутство ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” заявив про вимоги до боржника на 5,7 млрд грн. Про судові спори щодо мільярдних боргів ДТЕК перед "Енергоринком" - тут.