"Енергоатом" і Westinghouse підписали угоди для будівництва двох енергоблоків на ХАЕС

Все про економіку та фінанси

Компанія Westinghouse (США) і НАЕК "Енергоатом" під час міжнародної конференції підписали дві угоди про співпрацю, що передбачають початок реалізації проектів із будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Одна з угод передбачає закупівлю послуг американської компанії з проектування енергоблоків, інша - закупівлю тренажера й обладнання з тривалим терміном експлуатації. 

За інформацією "Енергоатома", підписання угод дає старт новому етапу розвитку ядерної енергетики, що передбачає будівництво в Україні до 2040 року 14 нових енергоблоків, пише "Енергореформа".

Нагадаємо, в рамках вересневого візиту президента України Володимира Зеленського до США "Енергоатом" та американська Westinghouse Electric підписали меморандум про будівництво загалом п`ять енергоблоків АЕС в Україні. Вартість проекту становитиме близько $25 млрд.

"Енергоатом" за січень-вересень 2021 року отримав 2,35 млрд грн чистого прибутку проти 5,3 млрд грн збитків у січні-вересні минулого року. Чистий дохід держкомпанії порівняно з аналогічним періодом 2020 року збільшився на 6,9% – до 38,93 млрд грн.