Екс-посол США в Росії призначений новим директором ЦРУ

Все про економіку та фінанси

Сенат США затвердив Вільяма Бернса на посаді директора Центрального розвідувального управління, повідомляє "Радіо Свобода".

Комітет розвідки Сенату США одноголосно підтримав кандидатуру Бернса раніше цього місяця.

Швидкому призначенню завадив сенатор-республіканець із Техасу Тед Круз. Він блокував розгляд кандидата на посаду директора ЦРУ, щоб вплинути на адміністрацію президента США Джо Байдена і посилити тиск через російський газопровід «Північний потік-2».

18 березня Круз привітав заяву державного секретаря Ентоні Блінкена, що США підтверджують двопалатні, двопартійні та урядові зобов`язання зупинити «путніський трубопровід «Північний потік-2».

Після цього він розблокував швидке призначення Бернса та Браяна Маккеона – кандидата на посаду заступника міністра менеджменту та бюджету США.

Бернс є колишнім послом США в Москві, дипломатом із 33-річним стажем.

Контекст

Як повідомляє DW, група сенаторів США з Демократичної і Республіканської партій представила законопроєкт про партнерство з Україною в сфері безпеки. 

Ця законодавча ініціатива передбачає звіт про дипломатичну підтримку США Україні протягом наступних п`яти років. Також сенатори закликають Держдепартамент створити робочу групу з питань України з відповідними європейськими союзниками. Крім того, адміністрація повинна призначити спеціального посланника щодо України для виконання функцій представника США на мирних переговорах в нормандському форматі.

Додатково планується щороку виділяти Києву до 300 мільйонів доларів військової допомоги і ще 4 мільйони доларів на рік на підготовку українських військових офіцерів. Ще сенатори пропонують пришвидшити передачу надлишкового озброєння Україні та заохочувати партнерів робити так само.

Над документом працювали сенатори-демократи Боб Менендес, Кріс Мерфі, Джин Шагін і республіканці - Джим Ріш, Роб Портман і Джон Баррассо.

В Офісі президента України (ОПУ) вже привітали цю законодавчу ініціативу. "Україна високо цінує ініціативу групи американських сенаторів, які представляють як Демократичну, так і Республіканську партії, щодо допомоги нашій державі у сфері безпеки та стратегічної підтримки", - йдеться у повідомленні в Telegram-каналі ОПУ.

Можливе надання додаткового фінансування оборонної сфери України допоможе покращити підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення військових і пришвидшить перехід українського війська на стандарти НАТО, зазначається у повідомленні.

В ОПУ також заявили, що привітають призначення спеціального посланника США для участі в переговорах у Нормандському форматі для досягнення миру на Донбасі.