Екс-глава ЄЦБ Маріо Драгі очолить новий уряд Італії

Все про економіку та фінанси

Колишній голова Європейського центробанку Маріо Драгі, якому на початку місяця президент Італії Серджо Маттарелла доручив формування нового уряду країни, у п`ятницю, 12 лютого, оголосив склад свого кабінету міністрів, констатує DW.

Упродовж періоду консультацій йому вдалося заручитися підтримкою практично всіх політичних партій країни. Цього дня він зустрівся з президентом Італії та повідомив, що приймає пропозицію очолити уряд.

В уряді Драгі міністерські посади обійматимуть як політики, так і технократи. Міністром закордонних справ залишається один з лідерів партії "Рух п`яти зірок" Луїджі ді Майо. Члени його партії напередодні під час онлайн-голосування більшістю голосів схвалили входження до нової коаліції. Важливу посаду міністра економіки посяде директор італійського центробанку Даніеле Франко, повідомляє інформагенція AFP.

Серед 23-х членів нового уряду лише вісім жінок. Кабінет Драгі мають привести до присяги 13 лютого. Наступного тижня прем`єр-міністр має виступити з програмою уряду в обох палатах парламенту та отримати вотум довіри. Утім, з огляду на підтримку нового уряду провідними політичними силами країни, голосування стане радше формальністю.

Політична криза в Італії

Нагадаємо, що правляча коаліція в Італії розпалася ще на початку січня, після виходу з неї партії "Жива Італія" експрем`єра Маттео Ренці. Через це уряд Джузеппе Конте втратив більшість у верхній палаті парламенту - Сенаті. Дві інші партії коаліції - "Рух п`яти зірок" та соціал-демократи - заявили про намір й надалі працювати в уряді під керівництвом Конте, який 26 січня подав президенту країни Серджо Маттареллі прохання про відставку.

Очікувалося, що Маттарелла доручить Конте втретє сформувати уряд. Утім, президент Італії 3 лютого доручив формування уряду Маріо Драгі.