Екс-міністр фінансів Уманський створює партію

Все про економіку та фінанси

Екс-глава Мінфіну Ігор Уманський заявив про створення партії для реалізації своєї стратегії «Стрибок у неоіндустріальний світ». Про це він повідомив під вас форуму «Національна економічна політика», пише zn.ua.

«Щоб наздогнати Польщу за її сьогоднішнім рівнем ВВП на душу населення Україні потрібно 20 років потужного економічного зростання. Та навіть якби ми його мали, це все одно не допоможе. Ніхто не стоятиме на місці, поки ми наздоганяємо. Лише кардинальна зміна економічної парадигми дозволить Україні перестрибнути кілька сходинок і опинитись серед країн, що здатні забезпечити своїм громадянам гідний рівень життя», - сказав І. Уманський під час презентації стратегії «Стрибок у неоіндустріальний світ».

Як зазначається, на заході були присутні більше 300 представників всіх областей України, включно з АР Крим: депутати Верховної Ради різних скликань, депутати місцевих рад, мери міст та представники громадських організацій і політичних партій України.

І. Уманський у травні презентував стратегічну платформу "Національна економічна політика" (скорочено НЕП).

Тоді він зазначав таке:

"Ідеологічно платформа базується на класичному підході до формування економічної політики в державі - економічному націоналізмі.

Суть економічного націоналізму полягає в наступному: щоб стимулювати розвиток економіки і створення робочих місць, держава визначає та максимально підтримує пріоритетні напрямки через створення точок зростання. Україні необхідно відмовитись від принципу "ринок сам все врегулює" і перейти до політики стимулювання, до створення реальних можливостей, а не потенційних.

Політика стимулювання - це свідома підтримка економіки з боку держави задля економічного зростання. Для такої підтримки можуть використовуватися різні інструменти: тарифні та нетарифні методи, квоти, податкове і митне стимулювання, пряме бюджетне фінансування, пільговий доступ до ресурсів тощо.

Економічна парадигма змінюється в усьому світі. Від ліберальних підходів та ідеї вільного ринку відмовились навіть її ідеологи, визнавши, що такий підхід не спрацьовує. Розвинені країни вдаються до політики максимального протекціонізму та захисту власного виробництва. США вже давно просуває принцип "купуй американське" та відкрито веде торгові війни зі своїми конкурентами. Європа втілює масштабний проект Green Deal, який встановить екологічні обмеження на доступ до європейських ринків.

За таких умов для України смертельно небезпечно обирати інший шлях – ми не здатні конкурувати у неконкурентних умовах. Ми маємо безліч проблем, які вільний ринок за 30 років так і не врегулював, та й не міг врегулювати – некерований хаос здатен лише знищувати. В цьому всі ми переконались: промисловий потенціал знищено; освіта, медицина, культура, спорт тощо - у занепаді; в країні демографічна криза на фоні старіючої нації та мільйонів “заробітчан” серед молоді. Україна перетворилася на найбіднішу країну Європи.

У поточній ситуації лише свідома політика держави щодо стимулювання економічного зростання може змінити ситуацію в Україні та створити економічну базу - "піч", яка буде давати енергію державі. Лише тоді ми будемо мати можливість підвищувати соціальні стандарти, збільшувати фінансування військової сфери, медицини і освіти.

Але пріоритетом є розвиток виробництва в Україні. Неважливо, це виробництво товарів чи послуг. Максимальна додана вартість та робочі місця повинні створюватись всередині країни".

Ігор Уманський працює в державному управлінні з 1997 року. У різні роки займав посади в Міністерстві економіки, Національному Банку, Міністерстві фінансів, Державній іпотечній установі, "Укргазбанку". Двічі - з 2008 по 2010 і в 2020 році - очолював Міністерство фінансів.

Після нещодавнього звільнення з цієї посади Уманський заявив про махінації з ПДВ у фіскальних органах. За його словами, через це держбюджет щомісяця недоотримує 5 млрд грн. Певний час він займався цими питаннями на посаді радника керівника Офісу президента, але пішов у відставку.