Економічний паспорт українця: Зеленський планує подати законопроект до 10 грудня

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський планує до 10 грудня внести до Верховної Ради законопроєкт про економічний паспорт українця. Про це він оголосив під час виступу в парламенті, пише "БізнесЦензор".

"Я хочу подякувати Верховній Раді – учора ми проголосували дуже важливий податковий закон № 5600, який збільшує ренту: плату за використання природних ресурсів України. Ми спрямуємо ці кошти на наших дітей. Тому до 10 грудня цього року вперше за всю історію я внесу законопроєкт про економічний паспорт українця", – заявив глава держави.

За його словами, "ці кошти – плата за використання природних ресурсів – накопичуватимуться на персональних рахунках дітей-громадян України". По досягненню повноліття діти зможуть використати ці гроші для досягнення освіти в Україні, придбання житла.

"Завдяки цим законам олігархи стануть інвесторами в майбутнє наших дітей", – підсумував він.

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у коментарі журналістам зазначив, за очікуваннями влади,діти, які матимуть економічний паспорт та отримуватимуть на спецрахунки кошти від рентних платежів, на момент досягнення повноліття матимуть по $10 тис, пише "НВ".

«Я не виключаю, що ми будемо надавати таку можливість дітям, які народжені з 2019 року», — відзначив він.

За словами Гетманцева, програма передбачає створення спеціальних рахунків у Фонді майбутніх поколінь, які будуть поповнюватися щомісяця. Після досягнення повноліття ці кошти можна буде використати.

«В нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Є певні відрахування від ренти. Я не виключаю, що відрахування будуть не тільки від ренти, а й від інших платежів. Наприклад, від приватизації, імпортного ПДВ. Поки що ми говоримо тільки про ренту. Рента розподіляється між тими дітьми, які народилися і мають економічний паспорт українця. Якщо ця сума є меншою за встановлену законопроектом, то різниця дотується за рахунок держави. Ми розраховуємо на те, що по досягненню повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів в еквіваленті. Безперечно, в гривні з урахуванням інфляції», — пояснив нардеп.