Economist: ситуація в українській економіці погіршується, підтримка МВФ – не надто щедра

Все про економіку та фінанси

Економічна ситуація в Україні погіршується. Про це свідчить у т.ч. жорсткість програми МВФ, яка до того ж не досить щедра. Таку думку висловили оглядачі The Economist.

Вони звертають увагу, що МВФ пообіцяв офіційному Києву 17 млрд дол. Тобто таку ж суму, як і торік, при тому, що в минулому році в рамках програми стенд-бай було надано лише 5 млрд дол. Тобто фактично Фонд не пропонує Україні нові гроші (однак нова програма, звернемо увагу, довша – розрахована не на 2 роки, а на 4, - ред.).

«Україна потребує довгострокових інвестицій у таких речах, як інфраструктура. А не схоже, що до цього йде», - констатує The Economist.

Оглядачі видання зауважують, що Україна – «страшенно корумпована», економіка – неефективна, тому поліпшення бізнес-клімату є «життєво важливим». При цьому програма «лікування» від МВФ – жорстка й для пересічних українців явно не буде мати приємний ефект.

Так, за оцінками The Economist, судячи з показників 2013 року, Україні доведеться в 5 разів підвищити ціни на газ упродовж 4 років.

На думку експертів, для гальмування інфляції НБУ доведеться ще підвищувати облікову ставку, що підвищить вартість кредитного ресурсу на внутрішньому ринку та ускладнить виконання боргових зобов’язань.

«Це вдарить по банківському сектору, який вже валиться, - пише The Economist. – Навіть якби Україна не перебувала у стані війни, такі заходи відправили б економіку в глибоку рецесію».