2-мільярдний клопіт Укрексімбанку та "Мілкіленд"

Все про економіку та фінанси

24 вересня група компаній «Мілкіленд» (один з найбільших в Україні виробників молочної продукції) повідомила про неможливість своєчасного виконання деяких умов синдикованого кредиту. Йшлося про позику від 2011 року на 100 млн дол (організатор - Raiffeisen Bank International AG, серед кредиторів – у т.ч. UniCredit Bank Austria AG), по якій не дотримано графіку погашення заборгованості, а також вимоги до співвідношення "боргу до EBITDA" і "EBITDA до суми процентних виплат".

Згідно з повідомлення групи, вона розпочала переговори з банками-учасниками синдикату про реструктуризацію кредиту. Як пояснював її головний виконавчий директор «Мілкіленд» (і основний співвласник) Анатолій Юркевич, на здатність групи виконувати деякі умови кредитної угоди з синдикатом суттєво вплинули «нещодавні економічні та політичні події в Україні, в тому числі конфлікт з Російською Федерацією в рамках якого російською стороною була введена заборона експорту української молочної продукції до цієї країни».

«Ми намагаємось повною мірою використати цінову перевагу на світовому ринку, що виникла через девальвацію гривні, беремо участь у частковому заміщенні молочного імпорту у Росії, фокусуємось на просуванні нашої молочної продукції на ринку ЄС, а також ведемо активний пошук нових ринків збуту. Ці зусилля, сподіваюсь, дадуть нам можливість відновити зростання продажів в четвертому кварталі 2014 та на початку 2015 рр.», - зауважував А. Юркевич.

При цьому проблеми з «Мілкілендом» - не єдиний клопіт пана Юркевича. Кредитні виклики існують і по іншому напрямку його бізнесу – девелоперському, що, не виключено, стало не в останню чергу відголоском кризи 2008-2009 рр. та падіння ринку нерухомості.

Ще з 2011-2012 рр. «Укресімбанк» намагається стягнути заборгованість на суму понад 2 млрд грн. з компаній, які тим чи іншим чином пов’язані з City State А. Юркевича та будівництвом житлових комплексів у Бориспільському районі Київської області.

Так, зокрема, наразі Господарський суд міста Києва розглядає справу про визнанням банкрутом ТОВ «Технобуд-Інвест», яке заборгувало «Укрексімбанку» понад 512 млн грн. 

Цей же суд веде справу про визнання банкрутом ТОВ "Корпорація Віп Хауз" (за заявою ТОВ «Сіті-Стейт»), серед кредиторів якого – знову ж експортно-імпортний держбанк (ціна питання – 511,3 млн грн.).

У липні Вищий госпсуд України залишив у силі рішення судів нижчих інстанцій, згідно з яким в рахунок погашення боргів ТОВ "Алта Проперті" перед «Укрексімбанком» (договір укладався в лютому-2007, основна сума – 34,19 млн дол і 291 млн грн.) має бути звернено стягнення на заставлене майно (земельні ділянки). Встановлено спосіб реалізації предмету іпотеки, загальною початковою вартістю 439,78 млн грн шляхом проведення публічних торгів.

Крім того, судову тяганину «Укрексімбанк» має й по кредиту ТОВ «Євробудком» на 71,4 млн дол, який був виданий в 2008 році. При цьому ініціатором банкрутства зазначеної компанії, до речі, виступав «Сіті-Стейт». У 2010 році компанія Milkiland N.V. рефінансувала кредити «Укрексімбанку» на 24,529 млн дол за рахунок саме кредитів "Євробудкому".