Дві області вийдуть із "червоної" зони з 15 грудня, - рішення Держкомісії

Все про економіку та фінанси

Держкомісія з питань ТЕБ та НС вирішила з опівночі 15 грудня перевести Вінницьку та Хмельницьку області в жовту зону, повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, пише "НВ".

Міністр Кабміну також нагадав, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину:

- відвідувати громадські заклади у жовтій зоні можуть лише люди зі щонайменше одним щепленням і жовтим сертифікатом або довідкою, що підтверджують вакцинацію. Це також стосується працівників громадських закладів (зокрема ресторанів, готелів та спортзалів);

- для відвідування громадських закладів також можна використати негативний тест на COVID-19 (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання.

Жовтий COVID-сертифікат тепер діє не 120 днів, а лише 30. Після повного курсу імунізації можна отримати зелений COVID-сертифікат, який діє 365 днів.

Із 7 грудня на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та Києва припинили діяти обмеження червоної зони.

Станом на 13 грудня у жовтій зоні перебувають Київ, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Херсонська та Чернівецька області.

У помаранчевій зоні - Донецька, Закарпатська та Одеська області. У червоній — Вінницька, Волинська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області.