Два найбільші держбанки Китаю обмежують фінансування закупівель сировини з РФ

Все про економіку та фінанси

Два найбільші державні банки Китаю обмежують фінансування закупівель російської сировини. Зокрема, офшорні підрозділи Industrial & Commercial Bank of China припинили випуск номінованих у доларах США акредитивів на купівлю готових до експорту російських товарних активів, пише Bloomberg, констатує "НВ".

Акредитиви в юанях, як і раніше, доступні для деяких клієнтів за умови схвалення з боку вищого керівництва, повідомили джерела агентства.

Цей крок став наслідком вторгненням Росії на територію України, яке викликало хвилю санкцій з боку низки країн, включаючи США, Великобританії та Японії, породивши очікування того, що за цим можуть бути нові обмеження.

Bank of China також обмежив фінансування покупок російської сировини, пославшись на власну оцінку ризиків, кажуть джерела Bloomberg. За їхніми даними, цей банк ще не отримав чітких вказівок від китайських регуляторів щодо взаємодії із Росією.

Подібна відповідь з боку китайських банків може виявитися тимчасовим заходом, особливо з огляду на те, що західні санкції досі оминали енергетичний сектор Росії. Також незрозуміло, чи відмовилися китайські банки від інших форм фінансування закупівлі сировини у російських компаній та приватних осіб, і чи може їхня політика змінитися.

Попри те, що Росія є великим постачальником енергоносіїв до Китаю, і обидві країни часто об`єднуються під час геополітичних суперечок із США, економічна вага Росії значно зменшується порівняно із західними країнами, які купують великі обсяги китайського експорту та контролюють доступ Пекіна до міжнародної фінансової системи, в якій домінує долар.

Чотири найбільші банки Китаю дотримувалися попередніх санкцій США проти Ірану, Північної Кореї і навіть чиновників у Гонконгу, тому що їм потрібен доступ до доларової клірингової системи, зазначає поінформоване джерело Bloomberg.