Два енергоблоки українських АЕС відключили для ремонту

Все про економіку та фінанси

У вівторок, 25 січня, о 04:22 відбулося відключення енергоблоку №1 Хмельницької АЕС від мережі через спрацювання диференційного захисту блочного трансформатора з подальшою роботою захисту реакторної установки, пише "БізнесЦензор" з посиланням на інформацією АЕС.

Зазначається, що порушень меж та умов безпечної експлуатації не відбулося. Радіаційні зміни, наслідки для безпеки АЕС, персоналу, навколишнього природного середовища відсутні.

Крім того, створено комісію з розслідування причин цієї події.

"Призначенні запобіжні заходи для мінімізації наслідків події. Попередня оцінка цієї події за шкалою INES – рівень "0", тобто подія є несуттєвою для безпеки", – додали у пресслужбі.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та зоні спостереження ВП ХАЕС не зазнавав змін та перебуває на рівні, що відповідає нормальній експлуатації енергоблоків та не перевищує природних фонових значень.

Другий енергоблок ХАЕС працює на рівні потужності 640 МВт.

Крім того, 25 січня Запорізька АЕС подала заявку на відключення від енергосистеми блока №4 для усунення газової нещільності системи охолодження турбогенератора.

Як повідомляють в "Енергоатомі", за планом роботи триватимуть до 7:00 ранку 27 січня, після чого енергоблок знову підключать до енергосистеми.

У роботі перебувають 6 енергоблоків Запорізької АЕС. Радіаційний фон в районі її розташування й у санітарно-захисній зоні відповідає природним значенням.

Згідно з даними "Укренерго", наразі в роботі перебувають 12 енергоблоків українських АЕС із 15. Раніше, в листопаді у плановий ремонт перевели енергоблок №4 Рівненської АЕС. Роботи триватимуть 72 дні.

Раніше заступник глави офісу президента Ростислав Шурма заявив, що НАЕК "Енергоатом" протягом найближчих 10 днів, залежно від температури, планує почати роботу всіма 15 енергоблоками своїх чотирьох АЕС, що є безпрецедентним.