ДТЕК каже, що повернув державі шахти "Добропіллявугілля"

Все про економіку та фінанси

Енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова 25 січня завершив процес дострокового повернення державі шахт "Добропіллявугілля", які знаходилися в оренді до 2059 року. Відповідні акти підписали новостворене держпідприємство "Добропіллявугілля-видобуток", Фонд держмайна і "ДТЕК Добропіллявугілля", пише "Енергореформа".

"Персонал "ДТЕК Добропіллявугілля" в повному обсязі працевлаштований в ДП "Добропіллявугілля-видобуток", що дозволило держпідприємству вже з 26 січня почати видобуток вугілля", - сказано в повідомленні.

Як констатується, також компанія в повному обсязі оплатила борги за оренду шахт "Добропіллявугілля" (230,7 млн ​​грн, у тому числі пеню), які сформувалися з весни 2020 року.

Цілісний майновий комплекс "Добропіллявугілля" знаходився в оренді ДТЕК з 2010 року. За оцінкою компанії, шахти підприємства здатні поставляти на ТЕС більш 2 млн тонн вугілля на рік (товарної якості).

Як зазначає ДТЕК, "домовленість припинити договір оренди шахт Добропіллявугілля була досягнута в результаті рішення Кабінету Міністрів України про створення вертикально-інтегрованої компанії за участю ПАТ «Центренерго» і державних вугледобувних підприємств" (цитата).

Як повідомлялося, на початку жовтня 2020 року Кабінет Міністрів підтримав пропозицію енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова про розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу ДП "Добропіллявугілля", який ДТЕК за часів Януковича взяв в оренду до 2059 року.

При цьому державне підприємство "Добропіллявугілля-видобуток" заплатить 397,8 млн грн компанії "ДТЕК Добропіллявугілля" Ахметова в рамках процесу розірвання договору оренди та передачі державі держкомпанії "Добропіллявугілля". Крім того, у власності ДТЕК залишилися збагачувальні фабрики для вугілля шахт "Добропіллявугілля".

Так, держпідприємство "Добропіллявугілля-видобуток" 26 січня підписало договір з ПАТ "ДТЕК Добропільська ЦЗФ" на збагачення вугілля шахти "Добропільська" вартістю 201,4 млн грн.