ДТЕК Ахметова готується купити "Кіровоградобленерго": звернувся по дозвіл в АМКУ

Все про економіку та фінанси

ТОВ "ДТЕК Мережі", що входить в енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова, запросило дозвіл в Антимонопольного комітету на придбання понад 50% акцій ПрАТ "Кіровоградобленерго", пише "БізнесЦензор".

Телеграм-канал "Монополіст" повідомляє, що вартість усіх акцій може обійтися ДТЕК у $80 млн.

Як повідомлялося, в квітні компанія "ДТЕК Мережі" оголосила про придбання міноритарного пакету акцій ПрАТ "Кіровоградобленерго" в розмірі 24,5%. У компанії відзначали, що розглядають можливість покупки контрольного пакету обленерго після погодження відповідної угоди Антимонопольним комітетом.

Перед цим нинішній власник "Кіровоградобленерго" - ТОВ "ВС Груп Менеджмент" - оголосив про примусовий викуп акцій обленерго у міноритарних акціонерів.

Зараз до складу групи VS Energy входять "Херсон-", "Житомир-", "Кіровоград-", "Рівне-" і "Чернівціобленерго". "Київ-" і "Одесаобленерго" в 2019 році були продані групі "ДТЕК" Ріната Ахметова, яка згодом самостійно викупила акції міноритарних акціонерів.

За інформацією ЗМІ, VS Energy контролюється російськими бізнесменами Олександром Бабаковим, Євгеном Гінером, Михайлом Воєводіним і Сергієм Шаповаловим. Народний депутат Андрій Герус з "Слуги народу" на початку лютого цього року заявив про викуп Воєводіним у Гінера і Бабакова частки у VS Energy, однак інших підтверджень цієї інформації не було.

У той же час, згідно з інформацією держреєстру юридичних осіб, кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", яка управляє обленерго, вказані 3 громадянина Латвії і два громадянина Німеччини. Більшість з них мають ознаки номінальних власників.

Олександр Бабаков - колишній віце-спікер Держдуми Росії - перебуває під санкціями США і ЄС. У 2014 році він голосував за анексію Криму.

Євген Гінер офіційно володіє в Україні "Першим інвестиційним банком" (PIN Банк). У Криму йому належить 100% компанії "Севенергосбит", яка з 2016 року здійснює поставки електроенергії в Севастополі замість української ПАТ "Севастопольенерго" (входить в VS Energy).

Бабакова, Гінера і Воєводіна немає в українських списках санкцій.