ДТЕК Ахметова домовився зі Сбербанком Росії про реструктуризацію на $100 млн

Все про економіку та фінанси

"ДТЕК Енерго" реструктуризувало зобов`язання щодо гарантії перед Сбербанком Росії на $100 млн, оформивши її новою гарантією максимальною сукупною сумою $100 млн. Як йдеться у біржовому повідомленні компанії в п`ятницю, за результатами реструктуризації сторони дійшли угоди щодо припинення розглядів, ініційованих Сбербанком у 2020 році за претензіями щодо первинної гарантії та зняття забезпечувальних заходів щодо окремих голландських активів "ДТЕК Енерго", пише "Інтерфакс-Україна".

"ДТЕК Енерго" нагадала, що первісну гарантію було надано за кредитною лінією Сбербанком компанії Fabcell Limited. У рамках ініційованого у квітні 2021 року виконавчого процесу щодо 100% Fabcell (раніше належали DTEK BV) акції були передані номінальному власнику кредитора. Потім разом із дочірньою компанією Fabcell "Шахта Обухівська" вони були передані представником кредитора третій особі, а пов`язані з кредитом Fabcell зобов`язання були реструктуровані.

Як повідомлялося, у червні 2012 року "ДТЕК" придбав у ТОВ "Ростовський антрацит" за $39 млн 100% акцій ВАТ "Шахтоуправління "Обухівська", 100% акцій ВАТ "Донський антрацит" та 66,7% акцій ТОВ "Сулінантрацит", яке потім було поєднано з "Донським антрацитом".

У вересні 2016 року "ДТЕК Енерго" в рамках реструктуризації кредитного портфеля передало шахтоуправління "Обухівська" (РФ) разом із залученими позиками у Сбербанку Росії у розмірі $436 млн у пряме володіння материнської компанії DTEK B.V. Погашення цього кредиту прогнозувалося протягом 5-10 років роботи ростовських шахт "ДТЕК" залежно від цін на вугілля та курсу рубля.

У 2020 році стало відомо, що Сбербанк РФ висунув вимоги про виплату за угодою про гарантію щодо платіжних зобов`язань деяких афілійованих осіб "ДТЕК Енерго" відповідно до кредитної угоди, укладеної між цими афілійованими особами та кредитором.

У серпні 2021 року ФАС Росії схвалила клопотання кіпрської компанії Valleyton Investments Limited про придбання контролю над російськими активами "ДТЕК" - АТ "Донський антрацит", ТОВ "Сулінантрацит" та АТ "Шахтоуправління "Обухівська".