Друг Медведчука продав мережу АЗС Glusco екс-топу російського "Лукойла"

Все про економіку та фінанси

Компанія SNEL Energy Limited придбала 100% акцій швейцарської компанії Glusco Energy S.A., пише "БізнесЦензор" з посиланням на дані Glusco і видання enkorr.

Як зазначається, угоду з ізраїльським бізнесменом Нісаном Мойсеєвим, якому належала мережа АЗС, було укладено наприкінці жовтня 2021 року, але її суму не розголошують.

У повідомленні зазначається, що SNEL Energy належить підприємцю Димитріосу Аніфантакісу, він громадянин Греції, працює у сфері глобальної торгівлі енергоресурсами понад 30 років. Він займав керівні посади найвищого рівня в таких компаніях як Litasco, BP plc, Cargill SA, Motor Oil Hellas та інші.

Нині Аніфантакіс є членом Ради директорів Motor Oil Hellas, найбільшої грецької нафтопереробної групи, що володіє одним із найсучасніших НПЗ у світі й близько 1 500 АЗС у Греції й за кордоном. Крім того, Димитріос управляє власним широким портфелем компаній в енергетичному бізнесі й сфері нерухомості як у своїй країні, так і за її межами.

Водночас на сайті Motor Oil Hellas уточнюється, що Дімітріос-Антоніос Аніфантакіс з червня 2021 року обіймає посаду незалежного невиконавчого члена ради директорів компанії. У 2017-2020 роках він був керуючим директором Litasco SA та головою ради директорів Eiger Shipping S.A., що входять до російської групи "Лукойл". До цього у 2011-2018 роках Аніфантакіс був заступником старшого віце-президента з постачання та збуту ПАТ "Лукойл", відповідав за міжнародний комерційний портфель компанії.

Протягом 2004-2011 років він був генеральним менеджером BP IST (Москва, Росія), відповідав за комерційну діяльність BP PLC Group в Росії та країнах колишнього Радянського Союзу. До цього з 1999 по 2004 рік був генеральним директором Cargill Petroleum S.A. (Москва, Росія). У 1990-1999 роках він працював з нафтовими компаніями України та Болгарії.

За даними держреєстру, Аніфантакіс Дімітріос Антоніос зареєстрований в Україні як фізична особа – підприємець і займається здаванням в оренду власного нерухомого майна.

У реєстрі Мінюсту його контактним номером вказано: 4687120. Такий же контактний номер було вказано для ТОВ "Нафтогаз гарант" Миколи Злочевського, яке наразі знаходиться у стані припинення. Цей же номер вказано у реєстраційних даних ТОВ "Тарком Екосервіс", яке також пов`язували із Злочевським.

У серпні 2021 р. SNEL Energy Ltd стала новим оператором постачання нафтопродуктів "Роснафти" в Україну. Це сталося внаслідок зміни бенефіціарів і назви Socar New Energy Limited, яка була оператором цих постачань.

Як повідомлялося, влітку 2021 року стало відомо про придбання компанією Socar New Energy Limited мережі АЗС Glusco, розпочато процедури подання документів для погодження угоди в Антимонопольному комітеті України. Проте трохи згодом Socar вирішив відмовитися від участі у проєкті придбання мережі АЗС Glusco.

Зареєстрований у Швейцарії трейдер Proton Energy S.A. припинив постачання нафтопродуктів до України з 1 квітня. Це сталося після обшуків у мережі автозаправних станцій Glusco, які 11 березня провели представники Служби безпеки та Нацполіції у справі щодо ухилення податків на суму близько 240 млн грн.

Мережа Glusco сформована на базі роздрібного бізнесу компанії "Роснефть", що у 2016 році викупив міжнародний трейдер Proton Energy Group S.A. через споріднену Glusco Energy S.A. ТОВ "Глуско Україна" раніше стало ексклюзивним постачальником зрідженого газу із заводів російської "Роснефти" та найбільшим імпортером цього палива в Україну.

Glusco Energy S.A., як і Proton Energy S.A., офіційно належить ізраїльському бізнесмену Нісану Мойсеєву, який визнавав, що є другом Віктора Медведчука – кума президента Росії Володимира Путіна. Водночас наявність спільного бізнесу із Медведчуком Мойсеєв заперечує.