ДПС: в разі нової реєстрації ФОП у поточному році можна обрати групу III за ставкою 2%

Все про економіку та фінанси

Податківці в черговому роз’ясненні повідомили, що в Податковому кодексі не передбачено обмежень щодо обрання спрощеної системи оподаткування за ставкою 2% доходу ФОП, щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, у разі нової реєстрації ФОП у поточному році, пише "Інтерактивна бухгалтерія" з посиланням на роз`яснення ДПС із категорії 101.08 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Водночас зазначається, що такі платники у разі самостійної відмови від використання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ, зможуть перейти з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення, на сплату інших податків і зборів.

Реєстрація єдинником групи III за ставкою 2% доходу здійснюється за результатами обробки заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.

Подана Заява підлягає перевірці на відповідність зазначених суб’єктом господарювання видів господарської діяльності та повноти її заповнення (ставки, дати обрання, тощо).