ДПС може стягувати податковий борг і без судового рішення

Все про економіку та фінанси

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляє, що зміни, внесені до п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу Законом № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», дозволяють керівнику контролюючого органу чи його заступнику приймати рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу платника податків без звернення до суду, пише "Ліга:Закон".

Позасудова процедура стягнення застосовуватиметься до податкового боргу, що виник у результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов`язань, які є узгодженими, не підлягають оскарженню та повинні бути самостійно сплаченими платником або погашеними за допомогою органу стягнення.

Так, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу може прийняти рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, якщо:

- податковий борг виник у результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум (без обмежень по сумі);

- борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого грошового зобов`язання;

- у разі відсутності чи наявності у меншій сумі непогашеного зобов`язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково чи надміру сплачених ним грошових зобов`язань або бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Тобто у випадку наявності непогашеного зобов`язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу приймається контролюючим органом у межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов`язання держави.

Однак стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, що виник у результаті несплати донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов`язань, здійснюється, як і раніше, на підставі рішення суду.