ДПС: форма №20-ОПП подається в разі продажу об`єкта оподаткування

Все про економіку та фінанси

Податківці нагадали про обов`язок повідомляти про всі об`єкти оподаткування і об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків, пише "Ліга:Закон".

Як зазначається, оскільки такий обов`язок не містить винятків або обмежень, то його виконує платник податків незалежно від строку, протягом якого платник володів або користувався відповідним об`єктом.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП подають упродовж 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об`єкта оподаткування або об`єкта, пов`язаного з оподаткуванням (п. 8.4 Порядку № 1588).

У випадку, якщо платник податків придбав об`єкт оподаткування, він подає повідомлення за ф. № 20-ОПП упродовж 10 днів після його придбання. У графі 2 "Код ознаки надання інформації" ф. № 20-ОПП вказують значення "1 - первинне надання інформації про об`єкти оподаткування", а у графі 9 "Стан об`єкта оподаткування" - відповідний стан, наприклад: "2 - експлуатується" або "3 - тимчасово не експлуатується".

У разі зміни відомостей про об`єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об`єкта оподаткування, платник податків надає до органу ДПС за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об`єкт оподаткування.

При відчуженні об`єкта у графу 2 "Код ознаки надання інформації" ф. № 20-ОПП вносять значення "3 - зміна відомостей про об`єкт оподаткування", а у графі 9 "Стан об`єкта оподаткування" - стан "6 - об`єкт відчужений/повернутий власнику".