ДПС: дозволи на роботу мають 95 тисяч точок продажу алкогольної продукції

Все про економіку та фінанси

За даними першого заступника глави Державної податкової служби Наталії Рубан, на сьогодні в Україні видано дозволів на роботу 95 тисяч точок продажу алкогольної продукції, повідомляє фінкомітет Верховної Ради.

Наталія Рубан поінформувала комітет, що у І кварталі поточного року було проведено 7800 фактичних перевірок щодо законності продажу і достовірності відображення реалізації у звітності і під час усіх перевірок було встановлено порушення. Серед виявлених порушень 50% - це наявність незафіксованого або «лівого» товару, решта це - продаж товару без чеку і за ціною нижчою, від мінімальної роздрібної, продаж без дозволів або ліцензії, підробка акцизних марок, наявність контрафактної і фальсифікованої продукції.

Службою нараховано штрафних санкцій і акцизного податку на суму 480 млн грн. Разом із Державною фіскальною службою із роздрібної торгівлі вилучено товару на 50 млн грн.

Також ДПС провела перевірку 328 сайтів, на яких продається підакцизна продукція і 269 із них були ідентифіковані як фізичні особи, а не суб’єкти підприємницької діяльності. Відповідну інформацію передано ДФС для блокування цих сайтів.

Окрім того, за вказаний період було виявлено 16 підпільних виробництв алкогольної продукції і вилучено товару на 77 млн грн.

Глава фінкомітету ВР Данило Гетманцев поінформував, що комітетом передана ДПС інформація про понад 600 точок продажу фальсифікованої алкогольної продукції і ДФС - інформація про 37 нелегальних підприємств, які виробляють таку продукцію.

Голова комітету закликав вжити необхідних заходів для припинення порушень.

Також під час обговорення порушувалися питання приватизації підприємств спиртової галузі, акцизних марок «близнюків».