ДПС: дохід від продажу агропродукції з ділянки понад 2 га оподатковується

Все про економіку та фінанси

Дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах, якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому пп. 165.1.24 ПКУ, перевищує 2 гектари. На цьому наголосили податківці в листі від 26.05.2021 р. № 551/2/99-00-04-03-03-02, пише "Інтерактивна бухгалтерія".

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому пп. 165.1.24 ПКУ. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

Довідка за формою №ЗДФ надається на підставі відомостей з Держземкадастру (за наявності) особисто власнику сільськогосподарської продукції сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Також відповідно до пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).

Таким чином, якщо продавець сільськогосподарської продукції надає податковому агенту копію довідки, то така особа з урахуванням норм пп. 165.1.24 ПКУ не утримує ПДФО та військовий збір із доходів, що виплачуються за придбану сільськогосподарську продукцію.

Якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені ЗКУ, то такі доходи оподатковуються на загальних підставах.

Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб, доходи від продажу сільськогосподарської продукції, крім продукції тваринництва, у додатку 4ДФ відображаються під ознакою доходу "148".