ДПС - про штрафи за неподання додатків до об`єднаної звітності за періоди із 2021 року

Все про економіку та фінанси

В ДПС роз`яснили, яка відповідальність передбачена до страхувальника-роботодавця за неподання, несвоєчасне подання додатків 1, 2, 3, 5 та 6 у складі податкового розрахунку за періоди, починаючи з 01.01.2021 року, пише "Інтерактивна бухгалтерія".

Інформація про додатки 1, 2, 3, 5 та 6 по ЄСВ – невід`ємна частина податкового розрахунку (п. 1 розділу III Порядку № 4).

За неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов`язань платника податку та/або до зміни платника податку, слідує штраф в розмірі 1020 грн (п. 119.1 ПКУ).

Водночас з 1 березня 2020 року на період дії карантину встановлено обмеження щодо застосування штрафних санкцій, зокрема згідно з п. 119.1 ПКУ за порушення податкового законодавства, вчинені податковими агентами з 1 березня 2020 року по теперішній час.

Проте абз. 3 ч. 1 ст. 26 Закону № 2464 передбачено, що посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності (відомостей) про нарахування ЄСВ у складі звітності з ПДФО (єдиного податку).

Тому неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ, тягнуть накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від 30 до 40 НМДГ (від 510 грн до 680 грн), що передбачає ст. 1651 КпАП.