ДПС: податок на нерухомість громадянам необхідно сплатити до 1 вересня

Все про економіку та фінанси

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що жителям Прикарпаття надіслані податкові повідомлення-рішення з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік. В повідомленнях-рішеннях вказано усі необхідні платіжні реквізити та суму податку на нерухоме майно, яку необхідно сплатити до бюджету до 1 вересня цього року, пише "Дебет-Кредит".

Звертаємо увагу, що податок на нерухомість сплачують ті громадяни, у власності яких є квартира, площею понад 60 кв м або ж будинок, площа якого більше 120 кв метрів.

Також виникає обов’язок сплати податку на нерухоме майно і у випадку одночасної власності у громадян і квартири, і будинку, сумарна площа яких більша за 180 квадратних метрів.

За кожен «зайвий» квадратний метр сплачується податок, який розраховується за ставками, що визначає місцева влада тієї чи іншої територіальної громади, проте така ставка не повинна перевищувати 1,5 відсотка від мінімальної зарплати.

Тим громадянам, хто володіє квартирою площею понад 300 кв метрів чи будинком, більшим за 500 кв метрів доведеться сплатити 25 тисяч гривень за кожен об’єкт.

Звертаємо увагу, якщо з якихось причин громадяни не отримали повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість, або ж у ньому, на думку платників, вказані недостовірні дані, то в такому випадку їм необхідно звернутися до податкової служби за місцем своєї реєстрації та провести звірку даних. У разі підтвердження неточностей, платнику сформують нове повідомлення-рішення на сплату податку на нерухоме майно, а попереднє – анулюють.