ДПС - про податкову амністію: джерела доходів не потрібно підтверджувати

Все про економіку та фінанси

В.о. глави Державної податкової служби Євген Олейніков у контексті податкової амністії заявив, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подаватиметься декларантом до ДПС через приватну частину Електронного кабінету.

За його словами, така можливість настане вже завтра (1 вересня) о 9 ранку.

«Процедура декларування – абсолютно добровільна. Більше того, декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів. По суті, ДПС вірить декларанту на слово», — сказав Є. Олейніков.

У ДПС констатують, що після подачі декларації вона підлягає камеральній перевірці протягом 20 днів.

«У ході перевірки ДПС з’ясовує, чи дійсно існують задекларовані активи. Це стосується, зокрема, грошей у банках. Перевіряє, чи гроші знаходяться на рахунку, який був відкритий у рамках кампанії одноразового декларування, та правильність застосування ставок», – підкреслив Є. Олейніков.

Якщо буде встановлено невідповідність даних, платника буде поінформовано про це та запропоновано виправити помилки.

«Не виникне ситуації, коли за результатами участі у процедурі декларування будуть нараховуватись якісь додаткові зобов’язання, або ця інформація буде використовуватись з іншою метою ніж проведення одноразового добровільного декларування», - підкреслив в. о. голови ДПС.

За словами Євгена Олейнікова, якщо у платників виникатимуть додаткові питання, ДПС готова приймати їх у центрах обслуговування, інформувати через Контакт-центр, надавати індивідуальні податкові консультації.

Форма одноразової (спеціальної) добровільної декларації та порядок її подання - на сайті ДПС.

Роз`яснення ДПС щодо податкової амністії (в т.ч. про те, хто, що і на яких умовах може декларувати) - тут.

Як відкрити спецрахунок для декларування - тут.