"Доступна іпотека 7%": видано 1000 кредитів на 864 млн грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, в рамках держпрограми "Доступна іпотека 7%" підписано 1000 кредитних договорів на суму 864,36 млн грн.

Загалом до уповноважених банків надійшло заявок на 1423 млн грн.

21.10.2021 Кабмін вніс зміни в умови програми "Доступна іпотека 7%".

Зокрема, скасовано вікові обмеження до нерухомого майна (крім об’єктів нерухомості в обласних центрах із чисельністю населення більше 1 млн, що мають бути прийняті в експлуатацію або реконструйовані не раніше ніж протягом десяти років) та збільшено ліміт можливого перевищення площі предмета іпотеки з 20% – до 40% від нормативної площі, яка сплачується позичальником самостійно.

Крім того, уряд збільшив на 2 процентних пункти розмір компенсації процентів за іпотечними кредитами для купівлі житлової нерухомості на первинному ринку, що одночасно сприятиме пожвавленню економіки України.

Для участі у держпрограмі позичальник (фізична особа) має подати заявку будь-якому з уповноважених банків, інформація про які розміщена на веб-сайті Фонду. У разі позитивного рішення уповноваженого банку щодо видачі іпотечного кредиту фізичній особі та її участі у програмі з можливістю отримання Державної підтримки, відбувається укладання кредитного договору та договору іпотеки (іпотечного договору) між такою фізичною особою та уповноваженим банком. Позичальник сплачує проценти за компенсаційною процентною ставкою, різницю ж між комерційною і компенсаційною ставкою сплачує держава в особі Фонду.

Максимальна сума іпотечного кредиту, передбачена держпрограмою, становить 2 млн грн.

Перший внесок власних коштів позичальника – 15% вартості предмета іпотеки.

Максимальний термін погашення кредитних зобов’язань становить 240 місяців.