Дорошенко на суді: я – радник спостережної ради "Платинум Банку"

Все про економіку та фінанси

13 серпня екс-глава правління банку «Михайлівський» Ігор Дорошенко, який був затриманий 12 серпня правоохоронними органами, під час засідання Шевченківського райсуду м. Києва щодо обрання йому запобіжного заходу назвав таке місце своєї роботи та посаду – радник спостережної ради «Платинум Банку». Це випливає з відео, розміщеного в Інтернеті (див. файл нижче – 10:10).

На цьому засіданні суд обрав запобіжний захід для І. Дорошенка (правоохоронні органи підозрюють його у розкраданні 870 млн гривень банківських коштів та доведенні банку до неплатоспроможності) у вигляді двох місяців арешту з альтернативою внесення застави у розмірі 137,8 млн гривень.

Нагадаємо, І. Дорошенко був звільнений з посади глави правління банку «Михайлівський» за його заявою у травні за кілька днів до визнання «Михайлівського» неплатоспроможним і фактично відразу ж став головним виконавчим директором компанії PT Platinum Public Limited, яка є власником 100% акцій «Платинум Банку». Це відбулося на фоні чуток (неофіційної інформації) про можливе об’єднання банку «Михайлівський» та «Платинум Банку» або переведення активів першого в другий. Офіційного підтвердження цієї інформації не було.

03 червня "Платинум Банк" офіційно повідомляв, що акціонери кіпрської компанії PT Platinum Public Limited та Ігор Дорошенко дійшли згоди, що І. Дорошенко припиняє діяльність на позиції головного виконавчого директора за взаємним погодженням сторін (на якій він пропрацював близько двох тижнів). Його на цій посаді замінив Дмитро Зінков – екс-глава правління банку «Надра», який був звільнений з посади глави спостережної ради «Платинум Банку», натомість главою спостережної ради цієї фінустанови знову став Г. Гуртовий (про кримінальні провадження, до яких причетні вказані особи, див. відповідно тут і тут).

На днях в.о. заступник глави правління НБУ Катерина Рожкова, яка ще торік була в.о. глави правління «Платинум Банку», в інтерв’ю виданню «Гордон» таким чином прокоментувала згадані вище чутки щодо «Платинум Банку» та банку «Михайлівський»: «З приводу "віджимання" - це просто смішно. Те, що сталося в банку "Михайлівський", - чистої води шахрайство з боку власника і топ-менеджменту банку. Як тільки Нацбанк дізнався про це шахрайство, одразу ж визнав банк неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) ввів туди тимчасову адміністрацію».

Два тижні тому заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Андрій Оленчик в інтерв’ю для «Радио Вести» заявляв, що за даними Фонду, і компанія "Плеяда" (для якої банк «Михайлівський» переуступив права вимоги на портфель роздрібних кредитів), і компанія "Фагор" (на яку "Плеяда" перевела цей-таки портфель) пов`язані з акціонерами "Михайлівського" (див. з 31:10 у цьому відео).

У Фонді наголошували, що вважають нікчемними угоди з продажу портфелю банку «Михайлівський» майже з 111 тисяч споживчих кредитів на 682 млн грн. Наразі з цього приводу тривають судові спори.

12 серпня столична прокуратура повідомила про підозру І. Дорошенку за фактом розкрадання 870 млн гривень банківських коштів та доведення банку до неплатоспроможності. Службовцю інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ст. 218-1 КК України.

"Службовець разом з невстановленими досудовим слідством особами реалізував злочинну схему, за допомогою якої з банку було виведено багатомільйонну суму грошей вкладників. Так, зловживаючи своїм службовим становищем, голова правління на основі незаконного договору перерахував 870 млн гривень на рахунок підприємства з ознаками фіктивності. Службовця було затримано в ході спільної операції прокуратури міста Києва, ГУ НП та працівників СБ України", - йшлося в повідомленні прокуратури.

Перед цим керівник Головного управління Нацполіції в м. Києві Андрій Крищенко повідомив, що «слідчими Главку поліції Києва проводиться два десятка обшуків у перших керівників "Банку Михайлівський", які підозрюються в розкраданні 1,5 млрд грн. і доведення банку до банкрутства».

Додамо, що 01 серпня прес-служба бізнесмена Бориса Кауфмана повідомила, що він подав документи в НБУ щодо придбання контрольного пакету акцій "Платинум Банку" в обсязі 75%+1 акція. Як відомо, за неофіційними даними Борис Кауфман має вплив на «Платинум Банк», не будучи його офіційним акціонером (приблизно з кінця 2013 року, коли змінився склад акціонерів "Платинум Банку").

Про фінансовий стан "Платинум Банку" читайте тут.

Про судовий спір "Платинум Банку" та компанії "МТС Україна" майже за 350 млн грн, а також звинувачення "Платинум Банку" на адресу свого глави правління щодо перевищення повноважень читайте тут.

Про кримінальне провадження Нацполіції щодо розтрати службовими особами "Платинум Банку" 1,1 млрд грн в період, коли до складу правління фінустанови входила К. Рожкова, див. тут і тут.