Допомога по безробіттю: у січні-липні виплачено 8,6 млрд грн для 816 тисяч осіб

Все про економіку та фінанси

За даними Державної служби зайнятості, протягом січня-липня 2021 року її послугами скористалися 1,7 млн громадян, з них 905 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного.

Як зазначається, нове робоче місце за сприяння служби знайшли 313 тисяч українців, з них 257 тис. – зареєстрованих безробітних, що на 17% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштували в сільському, лісовому та рибному господарстві – 34%, у переробній промисловості та у сфері торгівлі – по 14% відповідно. Помітно зросла кількість працевлаштованих у промисловості у зв’язку зі збільшенням вакансій. Так, на підприємства переробної промисловості влаштувалися близько 32,2 тис. осіб (на 39% більше, ніж за аналогічний період минулого року).

З центрами зайнятості співпрацювали 113 тисяч роботодавців, які надали інформацію про 477 тисяч вакансій. Найбільша частка вакансій (22%) пропонувалася у сфері сільського господарства.

Протягом січня-липня 2021 року допомогу по безробіттю отримували 816 тисяч українців. За цей період було виплачено 8,6 млрд грн допомоги по безробіттю.

Професійне навчання за сприяння служби зайнятості проходили 57 тисяч безробітних, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості – 31 тис. слухачів (що на 7% більше, ніж у відповідному періоді минулого року). Найчастіше безробітні обирали професії перукаря, майстра манікюру, продавця продовольчих товарів. Про затребуваність профнавчання свідчить той факт, що 92% випускників працевлаштовуються за набутою спеціальністю.