"Донбасенерго" відсудило в УЗ 70 млн грн боргу "Донецької залізниці" за електроенергію

Все про економіку та фінанси

20.07.2021 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу "Укрзалізниці" та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 18.02.2021 (у справі №910/5953/17), яким було задоволено позов "Донбасенерго" та вирішено стягнути з "Укрзалізниці" на користь позивача 70,3 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, “Донбасенерго” свої позовні вимоги аргументувало неналежним виконанням "Донецькою залізницею", правонаступником якого є АТ "Укрзалізниця" (відповідач), умов укладеного між учасниками ринку електричної енергії багатостороннього договору від 11.06.2015 року та договору купівлі-продажу електричної енергії № Д/ЭЭ15422/НЮ від 20.10.2015 року в частині своєчасної та повної оплати вартості поставленої ДП "Донецька залізниця" електричної енергії у період з травня 2016 року по лютий 2017 року.

Як зазначалося, “протягом вказаного періоду відповідач в особі ДП "Донецька залізниця" здійснював господарську діяльність на тимчасово неконтрольованій території України та отримував електроенергію, вироблену на цій території, в тому числі Старобешівською ТЕС, проте, вартість останньої не сплатив, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість” (цитата).

При цьому “Укрзалізниця” проти позову заперечувала, називаючи доводи позивача безпідставними, а факт поставки електроенергії ДП "Донецька залізниця" у період з травня 2016 по лютий 2017 - недоведеним, заявлений у позові обсяг спожитої залізницею електричної енергії - непідтвердженим.

Але суд дійшов висновку, що “твердження відповідача про недоведеність факту поставки електроенергії в мережі ДП "Донецька залізниця" та необґрунтованість розрахунку заборгованості, здійсненого позивачем, є безпідставними” (цитата).

"Донбасенерго" об`єднує дві електростанції: Слов`янську і Старобешівську ТЕС (остання з 2014 року перебуває на окупованій Росією території ОРДЛО).

У держреєстрі бенефіціаром “Донбасенерго” значиться Артур Яловий (при цьому підприємство пов`язують з нардепом Максимом Єфімовим). 25% акцій компанії належать державі.

Як повідомлялося, раніше 61% акцій "Донбасенерго" контролювали Олександр Янукович (син Віктора Януковича) та Ігор Гуменюк.

Про борги "Донецької залізниці" перед банками, які "повісили" на "Укрзалізницю", - тут.