"Донбасенерго" відсудило в "Укрзалізниці" 70 млн грн боргу "Донецької залізниці" за е/е

Все про економіку та фінанси

18.02.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив позов “Донбасенерго” до “Укрзалізниці” (в справі №910/5953/17) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 70,3 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, “Донбасенерго” свої позовні вимогу аргументувало неналежним виконанням "Донецькою залізницею", правонаступником якого є АТ "Укрзалізниця" (відповідач), умов укладеного між учасниками ринку електричної енергії багатостороннього договору від 11.06.2015 року та договору купівлі-продажу електричної енергії № Д/ЭЭ15422/НЮ від 20.10.2015 року в частині своєчасної та повної оплати вартості поставленої ДП "Донецька залізниця" електричної енергії у період з травня 2016 року по лютий 2017 року.

Як зазначалося, “протягом вказаного періоду відповідач в особі ДП "Донецька залізниця" здійснював господарську діяльність на тимчасово неконтрольованій території України та отримував електроенергію, вироблену на цій території, в тому числі Старобешівською ТЕС, проте, вартість останньої не сплатив, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість” (цитата).

При цьому “Укрзалізниця” проти позову заперечувала, називаючи доводи позивача безпідставними, а факт поставки електроенергії ДП "Донецька залізниця" у період з травня 2016 по лютий 2017 - недоведеним, заявлений у позові обсяг спожитої залізницею електричної енергії - непідтвердженим.

Але суд дійшов висновку, що “твердження відповідача про недоведеність факту поставки електроенергії в мережі ДП "Донецька залізниця" та необґрунтованість розрахунку заборгованості, здійсненого позивачем, є безпідставними” (цитата).

"Донбасенерго" об`єднує дві електростанції: Слов`янську і Старобешівську ТЕС (остання з 2014 року перебуває на окупованій Росією території ОРДЛО).

У держреєстрі бенефіціаром “Донбасенерго” значиться Артур Яловий. 25% акцій компанії належать державі.

Як повідомлялося, раніше 61% акцій "Донбасенерго" контролювали Олександр Янукович (син Віктора Януковича) та Ігор Гуменюк.

Про борги "Донецької залізниці" перед банками, які "повісили" на "Укрзалізницю", - тут.