"Донбасенерго" оголосило про початок процедури санації

Все про економіку та фінанси

Акціонери ПАТ "Донбасенерго" ухвалили рішення ініціювати процедуру санації компанії до відкриття провадження у справі про банкрутство. Відповідне рішення було прийняте більшістю голосів на позачергових загальних зборах акціонерів, яке проходило в Києві з 20 по 23 вересня, пише "БізнесЦензор" з посиланням на інформацію компанії.

Акціонери також ухвалили рішення про обрання ПрАТ "КПМГ Аудит" для надання послуг обов`язкового аудиту фінансової звітності компанії за 2021 рік.

Як повідомлялося, "Донбасенерго" 10 серпня вийшло зі статусу "Дефолтний" перед оператором системи передачі "Укренерго", компанія підключила Слов`янську ТЕС до енергосистеми 12 серпня. Однак вже 16 серпня Слов`янська ТЕС знову припинила генерацію електроенергії. За даними "Укренерго", зараз станція працює частково через нестачу запасів вугілля.

6 липня "Укренерго" присвоїло статус "дефолтний" ПАТ "Донбасенерго" через наявність заборгованості. В "Донбасенерго" тоді пояснювали, що виконання фінансових зобов`язань перед "Укренерго" стало неможливим через обвал цін на ринку електроенергії на початку липня суттєво нижче собівартості теплової генерації.

ПАТ "Донбасенерго" в 2020 році отримало чистий прибуток у розмірі 29,09 млн грн проти 67 млн ​​грн чистого збитку в 2019 році.

За підсумками першого півріччя 2021 року "Донбасенерго" збільшило чистий збиток в 9,6 рази (на 202,52 млн грн) у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року - до 226,08 млн грн.

ПрАТ "Енергоінвест Холдинг" належить 60,86% акцій "Донбасенерго", ще 25% акцій генкомпанії належить державі. Як зазначається, наразі компанію контролює нардеп Максим Єфімов (група "Довіра").

"Донбасенерго" володіє Старобешівською (розташована на окупованій території) і Слов`янською ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт, в тому числі потужність СлТЕС становить 880 МВт. У березні 2017 року генкомпанія заявила про втрату контролю над роботою Старобешівською ТЕС.