"Донбасенерго" не вдалося відсудити в ДТЕК 3,3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

07.12.2021 Східний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу "Донбасенерго" та залишив без змін рішення Госпсуду Донецької області від 23.09.2021 (у справі №905/818/17), яким компанії було відмовлено в задоволенні позову до "ДТЕК Високовольтні мережі" по стягнення 1,1 млрд грн.

В апеляційній скарзі "Донбасенерго" просило суд апеляційної інстанції стягнути з відповідача, принаймні, 52 млн грн.

Цей спір стосується поставок електроенергії в ОРДЛО.

Як писав Finbalance, 23.09.2021 Госпсуд Донецької області відмовився задовольнити позов "Донбасенерго" до "ДТЕК Донецькі електромережі" по ще одній справі - №905/817/17 - про стягнення 2,22 млрд грн.

І в цьому випадку йшлося про поставки електроенергії в ОРДЛО.

Як констатував суд, експертиза в межах наданих на дослідження документів встановила, що загальна сума надходжень від споживачів з ОРДЛО на рахунки "ДТЕК Високовольтні мережі" становила 363 млн грн. "Отже, відповідач, навіть за умови стовідсоткового перерахування отриманих від споживачів коштів позивачеві, не мав об`єктивної можливості провести повну оплату за відпущену електричну енергію у визначеному позивачем обсязі", - йшлося в судовому рішенні. Крім того, суд підкреслив, що "позбавлений можливості достеменно встановити обсяг" проданої позивачем електроенергії.

"Донбасенерго" пов`язують з нардепом Максимом Єфімовим (група "Довіра").

"ДТЕК Донецькі електромережі" належить Рінату Ахметову.