Домовленості в Мінську: текст документу

Все про економіку та фінанси

Наводимо текст документу, підписаний Тристоронньою контактною групою в Мінську, на який посилається «Радіо Свобода», а також "Эхо Москвы". Називається він "Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод".

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко в Мінську заявив, що

- контактна група домовилася про принення вогню з 15 лютого;
- важке озброєння має бути відведено упродовж 14 днів;
- всі іноземні війська мають бути виведені з території України;
- упродовж 19 днів повинні бути звільнені всі заручники; має бути також звільнена Н. Савченко;
- українські прикордонники до кінця 2015 року повинні повністю відновити контроль над кордоном з Росією, це має відбутися після проведення місцевих виборів на Донбасі;
- автономії для захоплених бойовиками територій не передбачено; не йдеться і про федералізацію.

Як повідомляє "Європейська правда", в офіційний заяві глава МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра висловлена думка, що угода, досягнута в Мінську під час зустрічі лідерів "нормандської четвірки", є не проривом, а радше кроком до зупинки ескалації конфлікту.

"Сьогоднішня угода-це не комплексне рішення, і, звичайно, не прорив. Але Мінськ II може бути кроком, який може привести нас від спіралі військової ескалації спіралі в бік політичного імпульсу після тижнів насильства", - зауважив він. "Ця можливість варта зусиль", - переконаний Штайнмаєр.

"Ми сподіваємося, що обидві сторони тут, у Мінську, домовлялися серйозно і з добрими намірами", - підкреслив він. "І ми чекаємо, що вони утримуватимуться під час найбільш чутливої стадії, до набрання чинності угоди про припинення вогню, всього, що могло б підірвати досягнуті домовленості", - зауважив Штайнмаєр.

За його словами, він не відчуває ейфорії від результатів переговорів. "Але, принаймні, ми чогось досягли. Головне полягає в тому, що Москва і Київ домовилися про припинення вогню, яке в суботу повинне вступити в силу", - зазначив він. "Ми підтвердили мінські угоди, підписані у вересні. Ми встановили перші чіткі часові рамки для імплементації зобов`язань", - заявив Штайнмаєр.