Дохідність суверенних облігацій України сягнула рекордних 50%

Все про економіку та фінанси

Державні облігації України на тлі побоювань інвесторів щодо платоспроможності українського уряду обвалилися до нового рекорду прибутковості: до 14.50 мск дохідність по облігаціях з погашенням 23 вересня 2015 перевищила 50%, пише «Прайм».

У майбутньому вересні Україна повинна погасити облігації на невелику суму - в 500 млн доларів, проте учасники ринку все більше сумнівається в тому, що отримають належні гроші.

Песимізм інвесторів підігрівають висновки аналітиків Банку Америки Merril Lynch, згідно з якими «ще до кінця поточного року Україна, мабуть, буде потрібно реструктуризація заборгованості».

"Україна зіткнулася зараз з проблемою ліквідності та реструктуризація її зовнішнього боргу буде включати, судячи з усього, дисконт як за номіналом, так і купону єврооблігацій", - відзначають вони.

Різкий стрибок прибутковості всіх цінних паперів України стався після того, як сьогодні вранці в Євросоюзі була отримана інформація про спроби Києва скликати в екстреному порядку міжнародну конференцію донорів для того, щоб знайти додатково щонайменше 15 млрд доларів і не допустити тим самим краху національної фінансової системи.