"Дніпропетровськгаз Збут" Фірташа відсудив у "Нафтогазу" 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

01.03.2021 Північний апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою “Нафтогазу” на рішення Госпсуду м. Києва від 11.01.2021 (у справі №910/9617/20), яким було частково задоволено позов ТОВ “Дніпропетровськгаз Збут” до “Нафтогазу” та вирішено стягнути з відповідача на користь позивача 1 млрд грн (у т.ч. “суму безпідставно збережених коштів” у розмірі 966,4 млн грн).

Згідно з судовими матеріалами, свої позовні вимоги ТОВ “Дніпропетровськгаз Збут” аргументувало невизнанням відповідачем переплати позивача.

Спір виник довкола норми споживання газу населенням у разі відсутності газових лічильників та відповідних постанов Кабміну.

Суд вирішив, що “в силу вимог постанови [Кабміну] №143 [від 07.03.2019], заборгованість за природний газ в межах норм споживання природного газу, визначених постановою [Кабміну] №619 [08.06.1996], повинна була бути відкоригована учасниками спірних відносин, зокрема АТ «НАК «Нафтогаз України», в силу прямої вказівки даної постанови - не нараховувати заборгованість”, тоді як “з матеріалів справи вбачається, що відповідач вимоги постанови №143 не виконав, заборгованість не відкоригував, внаслідок цих протиправних дій безпідставно набуті кошти не повернув, чим порушив права позивача” (цитата).

Нагадаємо, за даними "Нафтогазу", на 09.03.2021 заборгованість контрагентів компанії за природний газ складає близько 84,7 млрд грн, в т.ч. регіональних газозбутових підприємств - близько 23,6 млрд грн. Як констатував “Нафтогаз”, серед регіональних газопостачальних підприємств одним з найбільших боржників є ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" (2,045 млрд грн).

За даними держреєстру, засновником ТОВ "Дніпропетровськгаз збут" є "Дніпропетровськгаз", який входить у групу РГК (Регіональна газова компанія), пов’язану з Дмитром Фірташем.

Як повідомлялося, “Нафтогаз” підозрює, що газзбути, які мають борги перед ним на 23,3 млрд грн, можуть спробувати перевести свої активи (дебіторську заборгованість побутових споживачів за природний газ) на нещодавно створені нові юрособи зі схожими назвами, що фактично унеможливить повернення відповідними газзбутами заборгованості перед “Нафтогазом”.