Для 700 тис працюючих пенсіонерів із 1 червня проведуть перерахунок пенсій

Все про економіку та фінанси

Із 1 червня близько 700 тис працюючих пенсінеров отримають перерахунок пенсій, заявив в ефірі UA:Перший радник міністра соцполітики Микола Шамбір, пише Liga.net.

Він уточнив, що такий перерахунок проводиться щорічно на автоматичній основі. Для перерахунку враховується період роботи по лютий попереднього року.

"В цілому для перерахунку беруться кожні два роки роботи. Якщо у вас e вересні завершився черговий дворічний робочий період, вже в жовтні ви зможете звернутися за перерахунком. Якщо ви не звернетеся, автоматичний перерахунок буде в квітні наступного року", - сказав Шамбір.

За його словами, зараз крім безпосереднього підвищення, пенсіонери отримають доплату за квітень і травень.

"Це пов`язано з періодом подання звітності підприємств, яка потрібна для перерахунку, - пояснив Шамбір. - Квартальні звіти компанії подавали до 9 травня".

Радник міністра зазначив, що внаслідок перерахунку середнє підвищення місячної пенсії складе 170-180 грн.

1 березня в Україні почався автоматичний перерахунок пенсій для 8 млн пенсіонерів. Мінімальна пенсія для пенсіонерів зі стажем 30 років - для жінок і 35 років для чоловіків зросла на 100 гривень.

Пенсійний фонд України (ПФУ) проіндексував пенсії для 9,7 млн ​​пенсіонерів, однак з них доплати отримали 7,9 млн громадян.