"Дія.City": фінкомітет ВР рекомендує прийняти законопроект у першому читанні

Все про економіку та фінанси

13 травня відбулось засідання парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики в режимі відеоконференції, на якому було розглянуто законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (№5376).

Цей документ, разом із законопроектом «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (№4303), прийнятим Верховною Радою у першому читанні, спрямований на надання податкових стимулів розвитку ІТ індустрії.

Один із авторів, нардеп Єгор Чернєв повідомив, що законопроектом, зокрема, пропонується запровадити спеціальний режим оподаткування окремих доходів працівників та гіг-спеціалістів резидентів Дія Сіті, передбачивши оподаткування податком з доходів фізичних осіб за ставкою 5% і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, виходячи з розміру мінімальної зарплати. Також автори законопроекту пропонують ввести податок на виведений капітал за ставкою 9%.

Члени фінкомітету ВР висловили ряд зауважень до законопроекту.

Як зазначив голова комітету Данило Гетманцев: «Основна мета цього законопроекту - вивести ІТ галузь «в білу», дати можливість їм планувати своє майбутнє на кілька десятиліть вперед, працюючи в «білих» компаніях, сплачуючи податки «в білу», а не конструювати багатотисячні схеми, фактично, ухиляючись від сплати податків».

Міністерство фінансів не підтримало законопроект через прогнозовані значні втрати бюджету.

Данило Гетманцев наголосив, що проект потребуватиме значного доопрацювання під час підготовки до другого читання, «аби зробити запропоновану модель, з одного боку, дієвою, а з іншого – такою, що не буде дозволяти зловживання при набутті статусу резидента Дія Сіті».

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроект до порядку денного п’ятої сесії і за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.