Дія контрактів НБУ з Kroll та AlixPartners завершилася

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що Управління з реалізації комплексних проектів, яке займалося юридичними справами Приватбанку, розформоване через закінчення дії контрактів Нацбанку з підрядниками, пише Liga.net з посиланням на прес-службу НБУ.

Як зазначається, розформований підрозділ створювався для виконання координувальної функції між суб`єктами, які здійснювали юридичний супровід інтересів держави у справах Приватбанку - між Юридичним департаментом НБУ, міжнародними консультантами (AlixPartners, Kroll) і українськими юркомпаніями. Так, Управління займалося обміном інформацією між різними групами виконавців і організацією оплати рахунків підрядників.

"Ліквідація підрозділу обумовлена ​​закінченням дії контрактів з підрядниками і проведенням по ним остаточних розрахунків, після чого існування окремого підрозділу стало недоцільним", - йдеться в повідомленні Нацбанку.

Як констатується, працівники розформованого управління залишилися працювати в структурних підрозділах НБУ,

"Потреби в послугах вищезазначених юридичних компаній сьогодні вже немає, оскільки націоналізація Приватбанку завершена, рефінансування погашено, судами в Україні з боку НБУ займається його профільне судовий підрозділ, а судами в Лондоні, на Кіпрі, в Ізраїлі і Делавері по поверненню виведених з Приватбанку активів займаються , як і завжди займалися, Приватбанк і його юридичні радники", - додали в прес-службі Нацбанку.

Як підкреслюється, ліквідоване управління не мало безпосереднього відношення до націоналізації Приватбанку, підготовки документів, які сприяли отриманню Україною рішення Банку Англії по bail-in, або до судової роботи в Україні і за кордоном.

У Нацбанку додали, що суди по захисту націоналізації тривають. У них беруть участь НБУ, Кабінет Міністрів, Міністерство фінансів і ФГВФО.

Нагадаємо, в березні 2021 року Офіс генпрокурора повідомляв, що ДБР перевіряє інформацію про причетність екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої і екс-в.о. глави Нацбанку (наразі - перший заступник глави НБУ) Катерини Рожкової спільно з керівниками та власниками низки юридичних компаній до розкрадання коштів на суму понад 900 млн грн шляхом укладення договорів про надання юридичних послуг за завищеними цінами під час націоналізації Приватбанку (слід розуміти, може йтися про оплату послуг консультантів щодо вивчення операцій Приватбанку за період до націоналізації та супровід відповідних юридичних процесів після націоналізації фінустанови).