ВР прийняла податковий закон для "Дія City": які податки будуть платити ФОПи і компанії

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла закон, який встановлює податковий режим для "Дія City", пише ain.ua.

"Дія City" — це правовий режим, який діятиме для української IT-індустрії. Компанія, яка відповідає переліку вимог, може добровільно стати резидентом "Дія City". Але на неї поширюватимуться певні обмеження по роботі з ФОП (про це - нижче).

Особливості цього режиму:

- Резиденти спецрежиму зможуть на власний розсуд вибирати, який корпоративний податок сплачувати: податок на виведений капітал (ПнВК) у розмірі 9% чи податок на прибуток (18%).

- Будуть звільнені від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, які нараховані компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше одного разу на два роки. Також діятиме податкова знижка для фізосіб у разі придбання частки в компанії-стартапі, що є резидентом «Дія City».

- Доходи працівників та гіг-спеціалістів резидентів «Дія City» оподатковуватимуться: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5% (від зарплати працівника чи винагороди гіг-працівника). Якщо фахівець отримує понад 240 000 євро на рік, то весь дохід вище цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.

- Податки для ФОП, що співпрацюють з IT-компаніями, лишаться такі, як і зараз.

- 0% на дохід фізосіб як дивіденди, які нараховані компанією-резидентом «Дія City», за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки;

- податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.

Які правила вводить закон для IT-компаній по роботі з ФОП:

- Компанії, які сплачують податок на прибуток у розмірі 18%, річний дохід яких не перевищує 40 мільйонів гривень, зможуть працювати з ФОП без обмежень протягом усього періоду дії режиму «Дія City».

- Для всіх інших резидентів платежі за ФОП не повинні перевищувати 20% від загальних витрат. Для тих компаній, які будуть платити податок на виведений капітал, суми, що перевищують ліміт, будуть обкладатися цим податком в розмірі 9%.

- Компанії, які сплачують податок на прибуток, ті витрати для ФОП, які перевищують 20%, повинні будуть включати у фінансовий результат.

- Обмеження на роботу з ФОП повноцінно запрацюють лише з 2025 року. До цього часу буде працювати перехідний період в три роки: до 2024 року — без обмежень, в 2024 році без податків дозволять виплати, які не перевищують 50%.