"Дія City": Верховна Рада прийняла закон

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №4303 про умови роботи «Дія City», пише ain.ua.

«Дія City» - це спеціальний режим для українських IT-компаній. Ставки податків для його резидентів передбачені такі:

- податок на доходи фізосіб 5%;
- ЄСВ в розмірі мінімального страхового внеску для співробітників компаній-резидентів;
- корпоративний податок на вибір: або податок на прибуток 18%, або податок на виведений капітал 9%;
- військовий збір - 1,5%.

"Спеціальний режим "Дія City" запроваджується як альтернатива поточним умовам. Участь у ньому буде добровільною. Спецрежим не обмежуватиметься територіально, а діятиме по всій країні. Його резидентами можуть стати лише юридичні особи, зареєстровані за українським законодавством. Процедура входження в спецрежим буде максимально простою та чіткою. Вплив держави на резидентів Дія City законодавчо зведений до мінімуму", - зазначає Мінцифри.

Закон вводить кілька нових для українського законодавства понять, наприклад, гіг-контракти, які компанія може укладати з фізособою на виконання завдань.

Цей режим ще з минулого року активно обговорюють в IT-середовищі. Деякі великі компанії його підтримують, багато IT-фахівці - критикують.

Передбачено, що режим «Дія City» вводиться як мінімум на 25 років (раніше планувалося на 15).

Резидентами «Дія City» можуть стати тільки компанії в сфері IT та з суміжних сфер (додали робототехніку та кібербезпека).

Дохід від продажу таких послуг повинен становити не менше 90% доходу юрособи.

Середньомісячна зарплата співробітника «Дія City» має становити від 1200 євро в еквіваленті (для стартапів - тільки через рік).

Компанія може залучати працівників до штату, як ФОП і по гіг-контрактам. Фахівці також вільні вибирати форму співпраці з резидентом «Дія City».