ДІУ оскаржує рішення НБУ про визнання проблемним Дельта Банку, який на ліквідації

Все про економіку та фінанси

20 лютого Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі за позовом Державної іпотечної установи (ДІУ) до НБУ щодо скасування постанови №692/БТ від 30.10.2014 («Про віднесення АТ Дельта Банк» до категорії проблемних») з моменту її прийняття в частині поширення її дії на операції «Дельта Банку» з ДІУ.

Нагадаємо, НБУ відніс Дельта Банк до неплатоспроможних у березні 2015 року, а в жовтні того ж року регулятор відправив цей банк на ліквідацію.

Як писав Finbalance, між Фондом гарантування та ДІУ тривають судові спори через активи Дельта Банку.

ФГВФО акцептував боргові вимоги ДІУ до Дельта Банку на 3,3 млрд грн. Водночас він визнав нікчемними правочини обтяження активів Дельта Банку заставою на користь ДІУ на 3,9 млрд грн.

Очевидно, що позиваючись до НБУ, ДІУ намагається схилити шальку терезів на свою користь у протистоянні з Фондом гарантування.

31 січня Вищий госпсуд відмовився задовольнити касаційну скаргу Державної іпотечної установи на рішення судів нижчих інстанцій, якими було задоволено позов ліквідатора Дельта Банку до ДІУ та визнано недійсними договір застави майнових прав №Д-3/2015 від 04 лютого 2015 року та договір відступлення права вимоги № Д-3.1/2015 від 04 лютого 2015 року, які були укладені між "Дельта Банк" та Державною іпотечною установою.

Згідно з судовими матеріалами, за договором застави майнових прав № Д-3/2015 Дельта Банк передав для ДІУ право вимоги за 2152 кредитами. Заставна вартість майнових прав на дату укладення цього договору за погодженням сторін склала 1,2 млрд грн. 

17 січня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов ліквідатора «Дельта Банку» до Державної іпотечної установи щодо визнання недійсними

- договору застави майнових прав (за кредитними договорами) №Д-2/2015 від 04.02.2015 (договір укладався як забезпечення виконання «Дельта Банком» зобов’язань перед ДІУ по договору банківського рахунку);
- договору відступлення права вимоги №Д-2.1/2015 від 04.02.2015 (вартість прав вимоги на дату підписання становила 1,23 млрд грн).

15 листопада Київський апеляційний госпсуд у рамках розгляду ще однієї справи визнав недійсним договір застави майнових прав та пов’язаний з ним договір відступлення прав вимоги (на 1,4 млрд грн), які укладалися Дельта Банком (до його банкрутства) і ДІУ.

За даними Фонду, ринкова вартість активів Дельта Банку була визначена незалежними оцінщиками на рівні 27,4 млрд грн, що становить 30% від суми, зазначеної «на папері» станом на 1 січня 2017 року (94,27 млрд грн).

Коли Дельта Банк була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 31,4 млрд грн, а юросіб – 12,4 млрд грн. 

На 01 січня 2017 року вкладникам-фізособам у межах гарантійної суми було виплачено 15,55 млрд грн (96,7% запланованих виплат).

Про судові війни Фонду гарантування за активи Дельта Банку з НБУ читайте тутз Ощадбанком - тутз Cargill - тут і тут, з "Фокстрот" - тут

Про визнання недійсною застави 1,5 тис автомобілів корпорації "УкрАВТО" під кредит у Дельта Банку див. тутПро інші невдалі судові спори ліквідатора "Дельта Банку" з позичальниками читайте тут і тут

Про визнання Вищим госпсудом недійсною поруки М. Лагуна по зобов`язанням Дельта Банку перед Ощадбанком на 4,3 млрд грн читайте тутПро намагання Укрексімбанку стягнути 45 млн дол з компанії сестри М. Лагуна див. тут. Про визнання судом законним продажу Омега Банком (був підконтрольний М. Лагуну) активів на 2,34 млрд грн за 5 млн грн читайте тут.

Про звинувачення білоруських правоохоронців на адресу М. Лагуна в розкрадання коштів білоруського «Дельта Банку» читайте тутПро розслідування прокуратури щодо екс-першого заступника ради директорів Дельта Банку Віталія Масюри див. тутПро оголошену правоохоронцями підозру для екс-глави ради директорів Дельта Банку Олени Попової див. тут.

Про кримінальне провадження Генпрокуратури щодо виведення 535 млн дол з «Дельта Банку» (в рамках якого в ГПУ раніше були претензії в т.ч. до службових осіб НБУ) див. тутПро кримінальне провадження НАБУ щодо розтрати 12 млрд грн рефінансування НБУ низкою банків (у т.ч. "Дельтою") та залучення до сумнівних операція австрійського банку див. тут.